Лила Филиповска со еден од најаките наши бизнисмени заедно уживаат на глисер во Грција

admin22
loading...

Познатата водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска ги забавува гледачите пред малите екрани повеќе од дваесет години.

Филиповска веќе десет сезони го води квизот „Сè или нешто“, а нејзините бројни обожаватели покрај тоа што ја гледаат на малите екрани, уживаат и во нејзините чести објави на социјалните мрежи обидувајќи се барем малку да насетат нешто за нејзиниот приватен живот.

Водителката Лила Филиповска е доста активна на социјалните мрежи и постојано објавува фотографии. Таа пред два дена сподели фотографија во цветно издание.

Филиповска минатиот месец заедно со Филип Пешевски ја промовираа нивната заедничка песна „Тешко без тебе“ по нејзината долгогодишна музичка пауза, која ги подели фановите.

Убавата Лила Филиповска летото го користи максимално, па после краткиот одмор во Охрид, реши да ги спакува куферите и да замине во Грција.

Со доаѓањето на летото, попуштањето на корона мерките и отварањето на границите, скоро сите некако се опуштивме малку, а некои замина да се одморат и во други земји. Водителката Лила Филиповска не чекаше! Таа беше на неколку дестинации, а моментално Солун за неа е место за релаксација.


Лила е позната по одличниот вкус на облекување, па дури и на прошетка низ солунските улици изгледаше убаво. Но, наместо високи потпетици, нејзиниот заштитен знак, таа одбра патики кои добро ги искомбинира. Лелеава коса, неутрална шминка, насмевка и веруваме дека сите погледи биле вперени во неа затоа што секако е атр активна.

Дека таа знае вистински да ужива говорат објавите кои таа ги споделува со обожавателите на социјалните мрежи, а од приложеното може да се види дека ги има во изобилство.

Филиповска кај јужниот сосед не замина сама, во нејзино друштво е познатиот македонски бизнисмен Роберт Димитров, инаку сопственик на кабелската телевизија Телекабел.

Во приказните кои таа ги сподели на социјалната мрежа Инстаграм тие уживаат во заедничко друштво на глисер, па може да заклучиме дека задов олството е до ма ксимум.

Loading...
Next Post

Игор Џамбазов: Откако примив вакцина, нешто чудно ми се случува

Откако македонскиот шоумен, актер и музичар Игор Џамбазов отвори свој Инсатграм проифил и стана доста активен на истиот, неговите армија обожаватели иамаат прилика да дознаат како го минува секојдневнието, какви се неговите мисли и ставови искажани на еден духовит и ултра оригинален начин. Но деновиве, токму од фотографиите на Инсатаграм, […]