Лила се потсети на своето прво појавување на ТВ: Боже, kakва фризура ВИДЕО

admin22
loading...

Познатата водителка и инфлуенсерка Лила Филиповска ги забавува гледачите пред малите екрани повеќе од дваесет години.

Филиповска веќе десет сезони го води квизот „Сè или нешто“, а нејзините бројни обожаватели покрај тоа што ја гледаат на малите екрани, уживаат и во нејзините чести објави на социјалните мрежи обидувајќи се барем малку да насетат нешто за нејзиниот приватен живот.

На нашата познатата водителка Лила Стојановска, годините не и можат ништо, туку напротив секој ден изгледа се помлада и поубава.

На нејзината фигура може да и позавидат и многу помлади девојки.

Несомнено Лила Филиповска важи за една од најзгодните, најатрактивните и најангажирани водители кај нас.Што и да облече на себе одлично и стои, а секогаш добива комлименти на својот изглед.

Познатата ТВ водителка Лила Филиповска е присутна на телевизија повеќе од две децении, време за кое стана симбол за нјуспешно телевизиско лице што нема кој не го познава.

Освен тоа имаме прилика да ја гледаме секој ден во забавното шоу „Се или нешто“, Лила е активна и на социјалните мрежи на кои што рекламира одредени модни брендови, козметички произови, патувања, накит.


Покрај нејзината емисија „Се’ или нешто“ таа е мошне популарна и на социјалните мрежи каде редовно објавува свои фотографии, а неодамна гостуваше и во емисијата „Вечер со Тијана“ каде се појави во поприлично провокативно издание и зборуваше отворено за себе.

Што се однесува до нејзиниот шик изглед, таа изјави дека секогаш внимава што облекува, но и на нејзината убавина, па дури и кога работела како медицинска сестра.

„Тијана, тоа е мојот начин на живот. Јас и ко работев како медицинска сестра, на почетокот кога завршив средно школо, додека студирав, пред да почнам да работам на телевизија, работев како медицинска сестра.


Можете да ги прашате тогашните колеги и колешки, кои што работеа со мене, ме викаа сестрата, кога немаше да им текне на моето име, кога бев нова – ’сестрата со карминот’. Затоа што јас при секое влегување во сестринската соба си го поправав карминот “, изјави Лила во емисијата.


Познатата водителка овојпат реши да објави еден ретро спомен од нејзината младост и почетоците на нејзината кариера.

Таа, објави видео од нејзиното прво појавување на телевизија, со што ги врати своите обожаватели и пријатели во далечната 1995 година.

Loading...
Next Post

Почнува многу ЛОШ период кој ќе трае до КРАЈОТ НА ГОДИНАТА: Овие хороскопски знаци ќе имаат многу проблеми...

Астролозите предвидуваат дека почетокот на есента ќе донесе олеснување и здив на свеж воздух, нова енергија, поволни околности на љубовниот план, но не и за сите хороскопски знаци. Трите хороскопски знаци нема да имаат убаво време до крајот на годината. И додека октомври ќе биде поднослив месец за нив, ноември […]