Маја ја знаеме сите, но погледнете како изгледа првата сопруга на легендата Дарко Панчев

admin22

ден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња Дарко Панчев оцени дека „црвено – жолтите“ се кадарни да приредат изненадување на ЕУРО 2020 што од утре до 11 јули ќе се одржи во 11 европски градови.

Македонскиот состав е во групата Ц, а премиерниот натпревар ќе го игра в недела против Австрија, пред дуелите со Украина и Холандија. –

Тоа не е претерано силна група. Можеме да направиме едно пријатно изненадување. Холандија е единствена репрезентација (во групата) од екстра класа, додека со Австрија и Украина апсолутно може да се надигруваме, посочи Панчев.

Малкумина знаат дека Дарко Панчев пред да биде оженет со Маја Гроздановска Панчева беше во брак со друга жена.

Имено, легендата Дарко Панчев и неговата сопруга Маја се во брак повеќе од 15 години и важат за еден од најхармоничните бракови меѓу познатите во Македонија. Но многу малку луѓе знаат дека Дарко пред да застане на лудиот камен и да се заколне на вечна љубов на Маја беше во брак со друга жена.

Имено, најдобриот фудбалер на Македонија на сите времиња пред да се ожени со Маја и во времето кога беше на врвот од својата кариера беше во брак со Ана Панчева.

Како изгледа неговата прва сопруга можеме да видиме од фотографиите објавени во „Југопапир“ во кој Дарко како еден од најдобрите фудбалери во поранешна Југославија не ретко се наоѓаше на насловните страни.

Инаку, љубовта меѓу Дарко и Марија ќе започне додека таа беше на самиот почеток од својата музичка кариера.

Маја и Дарко Панчев се во брак веќе подолго време и животот го живеат мирно и без скандали. Нивните две ќерки ги носат имињата на своите баби, Надица, по мајката на Дарко и Марија по мајката на Маја.

Маја за ќерките Надица и Марија, изјави дека и двете имаат афинитети кон музиката и кон модерниот танц. Надица покажува талент за јазици и студира на Филолошкиот факултет.

Помалата Марија е вистинска убавица и веќе се остварува во професијата модел. Имено таа е дел од модното студио „Моделс Ин“.

Фотографиите на нејзиниот профил на Инстаграм се доказ за нејзиниот талент и природна убавина.

Но и постарата ќерка Надица е вистинска убавица. Таа има талент за јазици и студира на Филолошкиот факултет.

Loading...
Next Post

Ѓорѓиев со најдиректна изјава до сега: Во некои писма Гоце Делчев се изјаснувал како Бугарин, а во други како Македонец

Драги Ѓорѓиев во емисијата „Само Вистина“,  проговори за текот на дискусијата со бугарските колеги, на дебатата меѓу комисиите од двете земји. -Во последните два часа од состанокот ги посветивме на Гоце Делчев. Дискутиравме од аспект на тоа каков е пристапот со кој треба да се направи текст за Гоце Делчев […]