Марија збесна поради Цеца во „Ѕвездите на Гранд“ – Не можеше да поверува што направи…

admin22
loading...

Цеца Ражнатовиќ и Мили повторно ќе соработуваат, по долга пауза, а пејачот вели дека му се суди, што не значи дека не зборуваат …


Новиот член на жирито во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, Цеца Ражнатовиќ, повторно ќе има можност да работи со Александар Милиќ Мили.

Како што рече таа на снимањето на првата емисија, тие двајца сè уште разговараат иако се на суд, но тоа не ги спречува да се однесуваат „како цивилизирани луѓе“.

Loading...


За да го поткрепи ова тврдење, таа дури и пееше, а на сите им е интересно што ги избра стиховите од нејзината песна „Noćas kuća časti“. „Должен си ми многу пари, за старите добри времиња, но ќе те спаси влакно, Цеца секогаш чести“, (Dužan si mi brdo para, za vremena dobra stara, al’ ćeš se za dlaku spasti, Ceca uvek časti) пееше, што беше искористено во најавата на шоуто, во кое ќе бидат вклучени и некои нови правила.


Одговарајќи на прашањата на новинарите, Мили рече дека „секогаш бил во ист однос со Цеца“. „И двајцата работевме дваесет години, и мислам дека и оваа година ќе компонирам повеќе, така што некои други пејачи ќе пеат повеќе песни на Милиграм“, беше двосмислен во изјавата за емисијата „Гламур“. „Ќе видиме дали има простор за некаква деловна соработка со Цеца.“


Јелена Карлеуша повеќе не е дел од жирито во новата сезона на најгледаното регионално музичко талент шоу, „Ѕвездите на Гранд“. Зошто и како, веќе е познато и кажано. како и кој ја наследи… нејзината најлута соперничка – Цеца.

Дали гледаноста со Цеца ќе биде многу поголема или драстично ќе опадне без Карлеуша, наскоро времето ќе покаже.

Марија Шерифовиќ остана да биде во жирито и понатаму.а како ќе изгледа тоа без нејзината најдобра пријателка и воедно најголема скандал ривалка за правење ексцеси во шоуто, допрва ќе видиме.


Натпреварувачката Теодора Марковиќ ја отвори новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, а Марија Шерифовиќ стана и веднаш се искара со Вики Миjковиќ поради Цеца Ражнатовиќ.

За нејзиното прво претставување, кандидатката ги избра песните „Се изгубив“ и „добро сум“ и доби два гласа од Ѓорѓе и Цеца Ражнатовиќ, што не беше доволно за да се пласира во следната рунда.


“И дадов” да “, но имам објаснување. Во втората песна слушнав се исто како и Наташа Беквалац кога пее. Јас лично би ти дала шанса, имаш само 18 години”, рекла Цеца.

Од друга страна, ова беше просечно и недоволно за Марија.


– Има многу од ова. Не сакам да имам главоболка и да ме малт ретираат овде. Дали Вики може да те прашам нешто. Дали го спремаше ова за нас шест години? Дали работевте на ова шест години? Земи си кацига и панцир. Готова си! – рече Марија, на шега алудирајќи на доаѓањето на Цеца во жирито.

Loading...
Next Post

Саша Поповиќ вчера им постави прашања на Цеца и Марија Шерифовиќ - Двете се налутија и тешко ќе му го заборават ова

Откако е соопштено дека Светлана Цеца Ражнатовиќ е нов член на жирито во натпреварувачкото шоу во ЅГ многумина се прашувале како ќе се снајде во таа улога и дали ќе биде добро прифатена од страна на останатите членови на екипата. После првото снимање на популарното музичко натпреварување Цеца за медиумите […]