МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАРТ: Рак, Лав и Девица

admin22
loading...

Рак

Љубовните парови не треба да дозволат егото да се меша во врската. Во текот на март, не се ставајте во бескорисни спорови ако сте во брак. Во текот на првите неколку дена во месецот, можеби ќе го видите вашиот партнер да се чувствува рамнодушен или вознемирен.

Вашиот ментален потенцијал расте, но канализирањето на истиот во многу различни области всушност може да биде контрапродуктивно. Поминете некое време фокусирајќи се. Вашата моќна имагинација ќе ви помогне да ги ослободите вашите одлични идеи. Вашите разумни инвестиции исто така ќе ви помогнат да ги постигнете вашите долгорочни цели.

Лав

Тежок месец во љубовниот сектор. Може да има испитувања и искушенија, но мора да останете искрени и лојални на вашиот партнер. Брачно блаженство може да се постигне, освен неколку ситни удари на патот.

Ве чека многу напорна работа, што ќе бара здрави нерви. Овој месец е предвиден да биде проблем за некои вработени, може да биде дека имаат плата. Од друга страна, деловните луѓе нема да имаат сериозни проблеми.

Девица

Се појавува сомнителен месец за оние од вас кои се осамени, веројатно повеќето ќе ја најдат својата посакувана половина. Исто така е добро време за брачните двојки кои можат да доживеат уште поголема хармонија и блискост помеѓу нив.

Од работна перспектива, ќе се соочите со предизвиците на вашето работно место. Не обидувај се да ги снема одговорностите во март. Овој месец можеби не е време да се започне нешто ново, без разлика дали станува збор за работа или деловен потфат.

Loading...
Next Post

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАРТ: Овен, Бик и Близнаци

Овен Постојат добри шанси нервната напнатост да се намали во март, но само во првото тромесечие. Веројатно ќе имате проблеми со домаќинството и проблеми со семејството или домот. На крајот на краиштата, веројатно ќе бидете сигурни дека во втората половина на март ќе дојдете до задоволителен пресврт на нештата. Март […]