Мистерија на бројот 17: Шабан Шаулиќ тогаш е избоден, опериран и починал!

admin22
loading...

Ќерката на починатиот пејач Шабан Шаулиќ, Илда Шаулиќ му посвети нова песна на нејзиниот татко, а ја објави на 17-ти.

„Тоа е така наместено, зашто самата песна буди емоции. Тој датум 17-ти е денот кога татко ми си замина, но тогаш е и роденденот на мојата сестра“, вели Илда.

Да потсетиме, бројот 17 се поврзува со тоа што почина пејачот. Славниот пејач почина на 17 февруари, а со тој датум се поврзуваат многу работи.

Првиот сингл му беше на 17 години, а пред 26 години бил избоден со нож во Виена и тоа на 17 јануари.

Легендарниот пејач едвај остана жив, а кралот на народната музика песната за животот на 17 септември ја славел во својот дом.

Тогаш бил роден неговиот внук, а операцијата на аортата ја имаше на 17 април 2016 година. интересно е тоа што речиси сите песни на Јутјуб на Шаулиќ се објавени на 17 февруари 2013 година, шест години пред да почине.

Loading...
Next Post

Чулев: Видеото е мал гест за благодарност кон полицајците

По информациите во медиумите дека министерот за внатрешни работи бил присутен на снимање на спот по повод Денот на полицијата, вечерва во време на полициски час, каде имало голем број полицајци и полициски возила, Наче Чулев на својот профил на Фејсбук напиша: „Ја информирам јавноста дека вечерва во близина на […]