Младоженец го исфрлил родениот брат од венчавка: Овие зборови не можел да ги толерира!

admin22
loading...

Анонимен младоженец од САД на социјалната мрежа објави дека го исфрлил неговиот брат од свадбата, зашто сакал да го засени на неговата сопствена свадба.

Брат му испратил фотографија од веренички прстен и најави: Веројатно ќе ја запросам на твојата венчавка.

„Бев во шок. Сметав дека се подразбира дека не можеш да објавиш големи работи на туѓа венчавка. Го прашав дали се шегува, но тој беше сериозен.

Му кажав дека тоа не е во ред, па на тој начин дека покажува непочит кон мене и мојата сопруга“, открива младоженецо.т

Брат му кажал дека тоа е добра идеја и ќе го направи тоа затоа што ќе биде присутни цело семејство, поради тоа младоженецот му објаснил дека тоа не го одобрува и решил да го исфрли од свадбата бидејќи братот продолжил да инсистира.

Loading...
Next Post

БЕБЕ СТАРО САМО 9 ДЕНА ПОЧИНА ОД КОВИД ВО СРБИЈА: Вирусот му предизвикал компликации на сите органи

Девет дена старо новороденче, заразено со Ковид-19 било пренесено во многу сериозна состојба од Клиничкиот центар во Крагуевац на Универзитетската детска клиника во Белград, каде, за жал, починало, соопшти белградската здравствена установа. Бебето било ставено на респиратор, а како што се наведува, за време на третманот на корона инфекцијата, што […]