МНОГУ СРЕЌЕН МЕСЕЦ: Хороскопски знаци кои ќе се збогатат овој септември

admin22
loading...

Овен

Тензиите што многумина од вас ги доживуваа во последните денови од август, како и конфликтите кои се појавија, лесно ќе се решат, но сосема е можно да го почувствувате нивното влијание во првата недела од септември. Токму оваа тензија во односите – лична или бизнис – може да ве поттикне да се запрашате за некои прашања и да почнете со планирање на промени што ќе ги направите следната година.

Бик

Можно е во септември да биде неспокојни и нетрпеливи. Ќе ви биде потешко да ги прифатите активностите на вашите најблиски и познаници кои претходно сте ги направиле, и не е ни чудо што остро реагирате во некои ситуации.

Близнаци

Во септември, ќе се исправите пред некои од претходните проблеми на вашите лични и љубовни односи во кои сте вклучени подолго време. Нивниот изглед е повторно знак дека има нешто нејасно и добро е сериозно да се осврнете на она за што се возбудувате. Ќе мислите многу, најверојатно ќе се двоумите и ќе се прашувате како да го направите тоа, но на крај веројатно ќе постигнете јасност.

Рак

Во септември, добра идеја е да ги организирате и да ги завршите сите деловни задачи што сте ги одложиле – затоа што немавте време за нив, не се грижевте или ви изгледле тешки за исполнување. Некои од вас можеби имаат желба да направат големо чистење дома.

Лав

Вашите желби ќе бидат остварени малку потешко отколку што сакате, што ќе ве направи нетрпеливи и уште повеќе иритирачки настроени. Може да не добиете нечие признание или нешто да не се исполни како што очекувате, иако сте направиле се што требало.

Девица

Месецов ќе си направите некоја ретроспектива. Дали поривот доаѓа одвнатре, или некој настан ве предизвикува да размислите, бидете сигурни дека тоа е сосема во ред.

Вага

Ќе мора да ја барате златната средина во која било ситуација, така што ќе најдете заемно корисно решение, и не е чудо што можете да станете арбитер. Можеби ќе се соочите со дилемата дали да кажете што мислите или да молчите.

Шкорпија

Зракот на духовната енергија ќе биде насочен кон вас, и оваа енергија ќе ви помогне да се ослободите од токсините – физички или емоционални. Затоа, ако има нешто што ве боли, е заглавено во вас, постои шанса да се направи барем делумен напредок.

Стрелец

Ќе имате многу пријатни искуства и ќе се соочите со некои тешкотии. Добрите емоции ќе бидат предизвикани од комуникацијата со луѓето што ги сакате, а можеби и поради тоа што ќе посетите некој друг интересен настан. Ќе сакате да се галите малку повеќе и да уживате во сопствени задоволства.

Јарец

Следниот месец изгледа нешто ќе ве поттикне да ја завршите работата, да воведете ред дома и на работа, за да се ослободите од непотребното. Би било прекрасно ако го направите сето ова, но во ритамот, најдете некое време и за одмор.

Водолија

Добро е да се фокусирате на конкретните цели и идеи што сакате да ги направите следната година. И тука не се работи само за нешто што ќе си го посакате, туку да поставите голема и важна долгорочна цел пред вас.

Риби

Месецов, повеќе ќе се потпирате на вашата интуиција – таа ќе биде многу силна и ќе ви помогне да се ориентирате добро во ситуацијата. Можно е дури и во вашите соништа да добиете увид што да правите; или само ќе чувствувате дека ве води со некоја сила и ви помага да го следите вистинскиот пат за вас. Некои од вас може да сфатат дека лажеле за нешто или имале нечии негативни влијанија.

Loading...
Next Post

Неочекувана финансиска добивка за еден хороскопски знак по 10 септември

Периодот што измина беше многу лош од финансиски аспект за еден хороскопски знак. Тоа е Вагата. Но, по 10 септември може да се надева на неочекуван прилив на пари. Игрите на среќа дефитивно ќе ви донесат добивка која ќе реши голем број од вашите проблеми, а и фиксните парични средства […]