Многу успех во 2022 година – Куп пари во џебовите на 5 хороскопски знаци!

admin22
loading...

Без пари не можеме ништо, а последните две години ни пресушија и ни ги исцрпија залихите и изворите на приходи.

За овие 5 хороскопски знаци, сепак, економскиот статус ќе биде повеќе од добар во 2022 година, вели планетарниот распоред:

Лав

Во 2022 година, Лавот дефинитивно ќе блесне на Сонцето, господарот на овој хороскопски знак, бидејќи на почетокот на годината ќе се пресели на 5-то поле за да го даде долгоочекуваниот поттик на финансиската благосостојба.

Здравјето на вашето семејство исто така ќе има корист од транзитот на Марс во јануари и март. Ова особено ќе им помогне на оние кои имаат хронични проблеми.

Хороскопот за кариера за 2022 година е исклучително поволен, а на професионален план ќе доживеете невидено достигнување кога Марс во февруари ќе се пресели во 6-тата куќа на вашиот знак.

Лавовите можат да очекуваат добри вести од неочекувани извори во текот на април поради планетарниот транзит во Овен.

Во 2022 година, во ноември и декември, може да поминете низ тешки моменти со семејството поради растечките тензии во односите, според годишниот хороскоп.

Може да ви пречат и некои сериозни здравствени проблеми како што се отекување на очите, заматен вид или силни главоболки.

Девица

Финансиски просперитет, непредвидени здравствени проблеми, успех во академските определби се најважните моменти на хороскопот Девица 2022 година.

Почнувајќи од март 2022 година, спојувањето на четирите планети Марс, Меркур, Венера и Сатурн ќе обезбеди многу поволни финансиски услови за Девиците.

Учениците, но и наставниците во знакот Девица, најмногу се фокусирани на странското образование и работа, а најповолен период за овие потфати ќе биде последниот квартал од оваа година.

Љубовните успеси ќе му дадат дополнителна смисла и задоволство на вашиот живот помеѓу октомври и ноември додека Меркур минува низ Вагата.

Има јасен тренд кон проширување на бизнисот според годишниот хороскоп Девица.

Секоја избрзана одлука за кариера треба да се избегнува по секоја цена бидејќи целата работа ќе биде изгубена во тој процес.

Девиците кои немаат работа би можеле да ги добијат оние работни места од соништата на кои очајно се надевале.

Шкорпија

Предвидувањата на хороскопот на Шкорпија за 2022 година ќе бидат подредени и грди и убави во еднакви размери до април 2022 година.

За ова ќе биде одговорен транзитот на Сатурн во Водолија. Се ќе биде околу просекот во однос на финансиската состојба и кариерата и семејниот живот.

Но, финансиската ситуација ќе почне да се подобрува во средината на април кога Јупитер ќе се префрли на Риби.

Исто така, кон средината на април здравствените проблеми ќе се намалат доколку ги имате.

Хороскопот за кариера за 2022 година сугерира дека можете да размислите за започнување нов деловен потфат, патување во далечни места или дури и промена на работните места.

Задолжително консултирајте се со компетентен астролог пред да се впуштите во таков потфат.

Заштедете и искористете ги вашите ресурси многу мудро дотогаш.

Стрелец

2022 година е многу добра година за вашите финансии.

Финансиското подобрување е силно индицирано на почетокот на годината додека Марс минува низ вашиот знак.

Почетокот на 2022 година би можел повеќекратно да ви го подигне нивото на самодоверба, бидејќи вашите напори и заслуги ќе бидат препознаени.

Може да има вознемирувачки расправии меѓу членовите на семејството за аспектот на Марс на полето 7.

Повремените сезонски промени можат негативно да влијаат и на вашето здравје.

Водолија

Хороскопот на Водолија за 2022 година предвидува претежно поволни аспекти во финансиите, а тоа се должи на транзитот на Марс во текот на јануари.

Марс, Венера, Меркур и Сатурн во врска на самиот почеток на март 2022 година претставуваат успех на лично и професионално ниво.

Импулсивните одлуки можат да ги загрозат вашите интереси, затоа не подлегнувајте на ниту еден совет што ве поттикнува.

Во април луѓето во знакот Водолија може да се соочат со здравствени проблеми, но и со други предизвикувачки ситуации.

Покрај тоа, можете да се соочите со предизвиците на конкуренцијата во бизнисот и кариерата.

Хороскопот за Водолија за 2022 година навестува добар и поволен период во текот на април и мај за финансиската состојба, вклучително и долгорочни инвестиции.

Loading...
Next Post

На неколку дена пред изборот на нов лидер на СДСМ се огласи и Максим Димитриевски

На 12-ти декември СДСМ да гласа за нов лидер, е предлог одлуката што ќе оди како предлог пред Централниот одбор на партијата, потврдил за ТВ 24 висок партиски функционер од СДСМ. Датумот се поклопува со Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ на кој исто така ќе се бира лидер на партијата. Ваквиот предлог […]