МОЈОТ СОПРУГ ОТИДЕ КАЈ НЕГОВИТЕ НА СЕЛО, КОГА СЕ ВРАТИ ВЕЌЕ НЕ БЕШЕ ИСТИОТ ЧОВЕК: Му го зедов телефонот и се стаписав!

admin22
loading...

Ниту еден брак не е совршен и сите врски повремено минуваат низ кризи, и многу е важно проблемот веднаш да се забележи и да се реагира.

Психологот и психотерапевт Радмила Грујичиќ го даде одговорот на читателката Лола, која забележа голема промена во однесувањето на нејзиниот сопруг кога се вратил од кај неговите родители.

– Почитувана Радмила,


Мојот сопруг беше со своето семејство пред три недели. Ние живееме во Белград, тие живеат во внатрешноста. Излезе со своите стари пријатели, ми се јави од кафулето, добро се забавуваше, а потоа кога се врати, се се промени некако.

Тој не беше ист, порано беше премногу внимателен или премногу среќен. Две утра додека тој сеуште спиеше, стигна порака, случајно погледнав и видов една жена која му пишува. И тогаш му се јавив на телефонот, ужасно е, но морав и сфатив дека со денови се допишува со одредена Д.

Се испостави дека тоа е неговата пријателка од училиште, дека преписката е премногу нежна за пријателка … Јас веднаш го прашав, и тој ми ја кажа вистината, и сега мислам дека е подобро да не. Тоа е неговата љубов од средно училиште, тие се запознаа кога беше дома и разговараа до утро.

Тоа е девојката во која беше заљубен, со која беше во врска, а потоа отиде во Америка. Сега тие повторно се сретнаа. Вели дека нема ништо меѓу нив, само сака да разговара со неа, тврди дека немало ништо меѓу нив, но вели и дека не сака да ја прекине комуникацијата, бидејќи не прави ништо лошо.


Мислам дека ме лаже. Лута сум и не разговарам со него, а изгледа не му е грижа. Не знам што да правам. Во брак сме пет години, имаме тригодишно дете.

И еве што советува Радмила:

– Драг Лола, љубовта има многу форми и сите тоа го знаеме затоа што секој од нас сигурно сака различни луѓе на различни начини. Во тој контекст, можам да го разберам вашиот сопруг. Верувам дека се е како што ти кажа. Сите ние имаме некое минато и некои драги луѓе кои припаѓаат на тоа минато.

Таа е минато и вие и децата се сегашноста. Тоа е најважното нешто! Верувам дека неговата емоција заживеала малку веднаш по состанокот, но исто така мислам дека треба еден ден да се врати во реалноста и да разбере каде припаѓа некој и каде припаѓа.

Ми се чини дека тој е малку занесен од емоциите затоа што предизвикуваше спомени, но и дека тоа само по себе навистина не мора да биде на кој било начин заканувачки за вашиот брак.

Мислам дека е најдобро да дозволиме таа емоција да помине со текот на времето. Ако изгледа дека времето минува и можеби ништо не се менува, секогаш можете да разговарате со вашата сопруга и да и објасните како го доживувате тоа и да го замолите да го прекине контактот со таа жена.

Loading...
Next Post

Павел Глоба со убави вести: Mногу пари ќе легнат на сметките на овие 4 хороскопски знаци оваа есен

Сите веќе се интересираат што го чека есента што следи. Дали вашите соништа ќе се остварат, дали вашата среќа ќе се насмее и дали ќе бидете во добра здравствена состојба? Еден од најпознатите астролози Павел Глоба е подготвен со својата прогноза и ќе одговори на овие прашања. Можете да дознаете […]