Моќен лидер ќе падне – Нострадамус предвидел што ќе се случува во 2020 година

admin22
loading...

Францускиот предвидувач Нострадамус е автор на една од најпознатите книги за пророштво некогаш.

Иако стиховите кои ги оставил зад себе за многумина се неразбирливи, се смета дека во своите пророштва успеал да предвиди некои клучни моменти во историјата, како доаѓањето на Хитлер на власт во Германија или терористичките напади на 11. септември во 2001 години.

Луѓето кои во денешно време ги проучуваат неговите записи пронашле предскажување на пожарите во црквата Нотр Дам.

Нострадамус во своите стихови навел дека емоцинално најмногу ќе бидат погодено Франција и Италија.

Астрологот Џесика Адамс ги цитирала стиховите во кои Нострадамус, според нејзините верувања предвидел пожар во Нотр Дам.

„Глава на Овенот, Јупитер и Сатурн, Вечен Бог, кои промени ќе се случуваат? После многу време злото ќе се врати, Франција и Италија кои емоции ќе ги проживувате?“

Во емоциите кои Нострадамус ги споменува во своите стихови многумина пронашле врска со изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон, кој во обраќањето со јавноста кажал дека Нотр Дам е „наша заедничка историја“, а неговата порака, дека му е тешко да гледа како нивната историја гори, допрела до многу Французи и католици.

Сепак, предвидувањето од кое многумина стравуваат е дека Третата све тска војна би требало да трае триесет години, иако не се знае нејзиниот почеток.

Еве шо пророкот предвидел за 2020 година.

Доналд Трамп ќе биде повторно избран за претседател, но ќе се најде во опасност. Америка ќе ја погодат силни потреси, посебно во Калифорнија за време на јуни и јули.

Европа нема да биде безбедна од земјотреси. Иако не навел кога точно ќе се случат, наводно ќе бидат меѓу 7 и 7,5 степени според Рихтерова скала и тоа во Турција.

Глобалната економија повторно ќе биде во криза. Нострадамус видел криза во 2008 година, истата работа ја предвидува и за 2020 година. Причина за новата економска криза ќе биде Велика Британија поради Брегзит.

Нострадамус дури предвидува дела целото Обединето Кралство може да се распадне. Нострадамус пишува дека „монархот кој најдолго владее ќе почине“.

Освен силни земјотреси, многу земји ќе бидат погодени ос страшно пожари. Наводно тука се споменуваат Хрватска, Грција, Шпанија, Холандија, Германија и Франција.

А, за Америка предвидел и силни бури и торнада.

Тој предвидел топење на сантите мраз. Последиците би можеле да бидат страшни – нови војни, недостиг на ресурси, немање на питка вода…

Loading...
Next Post

Бугарите ни дадоа леб: Цело семејство имаме бугарски пасоши и ич не се каеме што сме се декларирале како Бугари

Слушам деновиве разговор меѓу мои комшии во Италија, зборуваат за кого ќе гласале на изборите во 12 април во Македонија. И покрај тоа што и двајцата се овде речиси четири години, тие уште зборуваат како тоа тие ќе одлучувале за кого ќе гласаат во Македонија бидејќи како што и самите […]