На интернет кружи слика од татко во СОЛЗИ: „Мислев плаче што доби син, но кога ми ја откри причината ме остави без текст“

admin22
loading...

Кога првпат го видел својот син, таткото се расплакал. Сите претпоставуваа дека плаче од среќа поради бебето, а потоа тој ја откри вистинската причина и ги остави луѓето без зборови.

Кристи Перез од Тексас долго време се занимава со професионална фотографија и е специјализирана за слики од раѓање. Една во низата нејзини фотографии предизвика најголемо внимание пред извесно време, и таа повторно го потсетуваше и предизвикуваше бројни реакции кај луѓето ширум светот.

Фокусот е насочен кон таткото кој присуствувал на самото раѓање, и кога сè заврши како што треба, тој пушти солзи радосници – не поради детето, туку солзи на олеснување затоа што страдањата на неговата сопруга завршија.

Имено, мајката која се породила, како што известува самата Кристи, страдала од состојбата Хиперемесис гравидарум, состојба за време на бременоста при која има интензивно гадење, повраќање, губење на тежината и нарушувања на нивото на електролити во телото.

Во тешки случаи, оваа состојба бара хоспитализација. Оваа состојба, патем, и пречеше на Кејт Мидлтон за време на нејзината бременост.

– Беспомошно гледаше како неговата сопруга нон стоп повраќа повеќе од 285 дена. Тој бил сведок на нејзиното брзо слабеење – изгубила 15 килограми што не можела да ги задржи.

Таа била хоспитализирана четири пати поради дехидрираност. Јадела безброј пати пред куќата затоа што секој навестување на мирис на храна би ја повратило неговата сопруга.

По многу месеци во кои тој се обиде да биде со неа што е можно повеќе, тој беше таму и за време на породувањето.

Му реков дека го фатив кога плачеше кога првпат го виде својот син и тој ми одговори дека тоа не е причината што плачеше.

Зачудено, го прашав што тогаш го расплака.

Повторно плачеше и рече: „Ова е прв пат во последните 10 месеци да ја видам сопругата како се смее“.

Мажи, сфатете колку е силна моќта на вашата емпатија.

На сите мајки кои поминале низ тешка бременост и сè уште наоѓаат начин да се насмеат … благодарам што поминавте низ таква жртва да донесете уште еден скапоцен живот на светот. Воопшто не е лесен подвиг – рече Кристи на крајот.

Loading...
Next Post

ГО ФАТИВ МОЈОТ НАЈДОБАР ДРУГАР ВО АКЦИЈА СО МОЈАТА ЖЕНА: Потоа доживеав НОВ ШОК!

Зошто партнерите изневеруваат? Ова е често поставувано прашање и нема единствен одговор. Но, едно е сигурно: ако некое лице изневерува, тогаш има причина за тоа. Не само една … Можеби другата половина не е толку близу до него како што било порано. Или веројатно веќе не изгледа толку привлечен. Можеби […]