НА КРАЈОТ ОД КНИГАТА НА АЦА ЛУКАС, ИМА ПОСЕБЕН ТЕСТАМЕНТ: „Ако му се случи нешто децата ги остава на овој колега“

admin22
loading...

Автобиографијата на Аца Лукас со наслов „Ова сум јас“ ја разбранува српската јавност, а делови од неа ја откриваат позадината на многу настани.

Автобиографијата „Ова сум јас“ на фолк-пејачот Аца Лукас, во која открива пикантерии од својот богат живот, ја бранува јавноста од мигот на нејзиното објавување.

Освен за скандалите во односот со бившата сопруга Соња Вуксановиќ, Аца раскажува и за односите се своите колеги, меѓу кои и со Лепа Брена.

Имено, Аца опишува зошто не присуствувал на свадбата на Филип Живојиновиќ и Александра Пријовиќ.

Во светот на шоу-бизнисот и свадбата на најмилото е исто така бизнис. Затоа венчавката беше организирана во четврток, за пејачите да можат да работат за време на викендот.

Десеттина дена пред венчавката, го сретнав Шабан Шаулиќ на еден од европските аеродроми. Тој беше куќен пријател со Брена и Боба.“

„Знаеш кој ме покани на свадба?“ – ме праша Шабан. „Знам. Брена и Боба“ – му одговорив.

„Не! Александар Софронијевиќ, шефот на оркестарот што ќе свири на венчавката, ми се јави. Тој ме праша кои две песни ќе ги испеам на венчавката“ – разочарано ми рече Шабан.

„Ете, затоа Цеца, Шабан и јас не бевме на свадбата… Затоа што знаевме дека не’ викаат како изведувачи на пејачки дела, а не не’ канат како пријатели на семејството“ – напиша Лукас.

Фановите знаат дека тој ја доби ќерката Викторија со Соња Вуксановиќ, но и дека ја прифати нејзината Софија од првиот брак како негово дете.

Исто така, пред овој брак, тој ги имаше синовите Андреј и Лазар, како и ќерката Милјана.

Во книгата што штотуку ја објави, Аца наведува дека грижата за неговото семејство е важна за него, и ако нешто му се случи за нив треба да се грижи – својот колега, Аца Пејовиќ.

„Тој тоа го кажа на промоцијата на книгата и му се заблагодарувам, секако, за таа доверба. Аца е мој 100-годишен пријател, брат и пријател.

Неговите деца се за мене како моите и не само неговите, туку и сите мои пријатели и кумови и тие го знаат тоа – рече Ацо Пејовиќ, додавајќи дека лицето што би му го доверило на семејството е неговиот кум Небојша Мрваjeевиќ.

Аца е човек кој има што да каже за својот живот, тој помина низ многу низ кои малкумина ќе поминат за пет животи. Оние што го плукаат и велат дека не вреди да се пишува се малку …

Не би се согласил со нив ако Аца не заслужеше да ја напише својата биографија, напротив – направи. Тој сè уште не ми ја даде книгата, па затоа не можам да зборувам, но знам дека има за што да напише – рече Пејовиќ.

 

Loading...
Next Post

Многумина се изненадија кога дознаа дека Баба Будимирка има 120 години работен стаж

Баба Будимирка Буда Младеновиќ веќе 60 години е готвачка во мотел „Сопочани“ покрај Нови Пазар. Ако се земе в предвид дека секој ден работи две а понекогаш и три смени. Буда има 120 години работен стаж. Таа никогаш не користела викенд или одморила смена, а само четири пати има отиден […]