Најпознатиот астролог направи уникатен хороскоп: Сите жени се змии – видете која е вашата!

admin22

Во повеќето култури, змијата е типичен симбол на искушение. Таа е лизгава кога ќе одлучи да да нападне, но одеднаш може да ве касне сурово. Но, тоа е исто така поврзано со благодат и женственост. Можеби тоа е причината зошто, уште од античко време, луѓето веруваа дека има една змија во душата на секоја жена.

Овој хороскоп на змијата може да се нарече и темната страна на жените. Но, дали е навистина толку темно…

Жена Овен

Огнен Питон

Силна, остра со неконтролирани испади на бес. Дури и најсигурниот маж може да си замине, трескајќи, по „борба“ со неа. Но, постои плус – оваа змија делува отворено, без лукавство. Ако ве нападне, прво ќе го видите нејзиниот агресивен изглед. Ниту еден од оние што се кротки, туку само чекаат да им сврти грб за да ги нападне.

Жена Бик

Ехидна Пепелашка

Убава, многу сигурна, дури и нарцисоидна. Таа само напаѓа кога е оспорена, но забите и се опасни! Таа сака премногу, го сака најдоброто и не прави компромис за неговите тврдења. Таа секогаш се става на прво место. Дури и ако таа е заљубена до ушите, таа нема да има долго да ја крене главата како повредена!

Жена Близнаци

Црна Мамба

Многу опасна змија, особено за мажите! Таа привлекува со убаво лице и ветува љубов, потоа започнува без да и трепкаат очите и без грам милосрдие. Подвижна, брза, лукава, понекогаш и цинична. Таа гледа во вас и знае што мислите. Таа брзо го заборава лошото, но додека е во нејзината глава, таа ќе ве поднесе на сурово понижување.

Жена Рак

Заспана Кобра

Таа стои настрана, не се потпира на никого, таа не е дружеубива, се чувствувате како да живее во својот свет, но вистината е таа што внимателно гледа се. Сите чекаат да бидат засегнати. Потоа напаѓа насилно, обично кога најмалку го очекувате. Не е ни чудно во задниот дел! Има повеќе – понекогаш таа намерно ќе размисли за напад, ако таа едноставно е досадна.

Жена Лав

Кралска Боа

Таа е типична кралица – залудна, сака да ја воодушевува публиката, да ја обожаваат, да и се восхитуваат. Таа сака да живее мирно, а остатокот од денот да живее мирно. Иако сака да биде во центарот на вниманието, таа е лоша актерка. Кога е тажна и се обидува да го скрие под лажна насмевка, очите ја предаваат.

Жена Девица

Риркаат змија

Оваа змија е опасна само за оние што пристапуваат кон неа. Затоа страдаат и нејзините најблиски. За останатите, таа е добредојдена и љубезна, но дома е кисела, ситна, секогаш бара наоколу остатокот од луѓето. Секогаш мрмори нешто и ништо, таа бара премногу, не е подготвена да даде дури и половина.

Жена Вага

Анаконда

Заводлива и непредвидлива змија. Нејзиното лице е како лицето на Мона Лиза – не можете да разберете што навистина мисли. Таа е природно убава и шармантна. Ако реши да ве освои, порано или подоцна тоа ќе биде. Но, најопасната работа е што не можете да предвидите кога ќе ве нападне. Дури и со вашиот блеф, може да изгледа прилично мирно, и за неколку секунди ќе напдне со главата.

Жена Шкорпија

Демонска змија

Апсолутен олицетворение на страста и злото. Змија која ќе ве стави во искушение, змија манипулатор, одмаздничка змија. Привлекувањето кон неа нужно оди со фатални последици. За да не бидете „задушени“, мора да одите наоколу од неа и да застанете тивко. И ќе бидете ослободени од заробеништво само кога таа ќе изгуби интерес за вас.

Жена Стрелец

Бришач

Конфликт, сменете го брзо расположението, негирајте ги нејзините принципи само за да се добие токму сега. И ако некој ја обвини за нечесност, ќе ги крене веѓите во зачуденост. Кој, јас ?! Во односите со мажите, тој постојано ги прави скандалите од никаде. Но, нејзината совест е секогаш чиста како солза.

Жена Јарец

Рогата змија

На прв поглед, мислите дека дури и да им стапнете на опашката нема да ве каснат. Грешка сте! Иако е пасивна по изгледа, таа е постојано сомнителна и злобна во врска со грешка. Но, сепак, таа претпочита да биде сама. Не се меша со „обичните луѓе“ и не го освојува своето срце лесно.

Жена Водолија

Жолта водна змија

Таа секогаш делува изненадувачки, а не делува шокантно. Дури и ве измами што прави нешто друго, а во исто време се прашува како да ве гризете за вратот. Но, пострашна е што таа тајно ужива во туѓата мизерија, дури и честопати причината за тоа. Таа сака екстраваганција да биде различен од другите. И таа е прилично квалификуван дух.

Жена Риби

Сива водна змија

Иако не е толку екстравагантна и истакната кога ќе го погледнете, тогаш не можете да ги тргнете очите. Таа е толку грациозна и женствена. Таа е исто така добра актерка, може да ве натера да зборувате сами. Но, зад сето ова стои силна ранливост и страв од осаменост.

Loading...
Next Post

Мизрахи: Таблата поставена пред Министерството е наследена од Мила Царовска

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денеска изјави дека таблата поставена пред Министерството е наследена. Како што појасни, не постои стара и нова, постои само една табла. -Јас не ја игнорирам реалноста, но нема да дозволам создавање на нова реалност. Демократско право, но и морална обврска на секој […]