Најпознатиот астролог со прецизна анализа – ОВОЈ знак од Зодијакот ќе заработи убава сума пари во месец АВГУСТ!

admin22
loading...

Влијателниот, прославен руски астролог Павел Глоба е познат по исклучително прецизни астро предвидувања, а овој пат носи голем, детален месечен хороскоп за август. Посочува дека август ќе биде релативно мирен, но не и без изненадувања

Еве детална месечна прогноза за секој хороскопски знак:

ОВЕН

Најдобро е да не им верувате на непознати луѓе овој август и да не го сфаќате тоа што го кажуваат лесно. Ова може да ве одведе на погрешен пат. Важно е да се фокусирате на сопствените интереси и да не се грижите за впечатокот што ќе го оставите кај другите.

БИК

Август е идеално време за опоравување и добар одмор. Оставете ја на страна желбата да напредувате и да заработите добри пари и едноставно искористете го овој месец за одмор.

Не треба да одите наоколу фалејќи се со вашето знаење и интелигенција; за други тоа би можело да биде напорно и препотентно наместо интересно. На крајот на месецот избегнувајте сериозни финансиски инвестиции и големи набавки.

БЛИЗНАЦИТЕ

Ова е поволен период за воспоставување врска со саканата личност. Слободните Близнаци би можеле да запознаат сродна душа. Од друга страна, бидете внимателни – може да се случи некој да ве искористи вас и вашите романтични чувства за свои себични интереси.

РАК

Раковите нема да направат ништо особено значајно во август, иако ќе мора да преземат огромна одговорност врз себе. Сепак, искористете ја секоја поволна прилика која би можела да ви помогне во вашите цели – успехот нема да пропадне, иако може да дојде подоцна отколку што очекувавте.

ЛАВ

Слично како и Близнаците, Лавовите треба да заборават на сите обврски и само добро да се одморат. Ова ќе им овозможи да ги наполнат батериите и да добијат сила, а сето тоа ќе им помогне во иднина да решаваат важни прашања кои ќе бараат смиреност и посветеност. Кога станува збор за саканите, треба да бидете повнимателни и повнимателни. Можно е да наидете на жестоки расправии.

ДЕВИЦА

Август нема да биде продуктивен колку што би сакале. Не трошете ја енергијата на празни потфати овој месец, зачувајте ја за поповолни моменти. Август е едноставно месец полн со ограничувања. Заборавете на претераната помош на другите – тоа нема да им користи ниту на нив, ниту на вас. Најдобро е да обрнете внимание на комуникацијата со семејството и пријателите во текот на овој месец.

ВАГА

Вагите нема да имаат среќа во заработката, иако имаат намера да си ги средат финансиите. Ќе мора да го променат ставот и да станат поодговорни во деловните работи. Претпоставените сакаат да видат во нив не само способност да продолжат со своите цели, туку и посериозен пристап кон важните, клучни прашања.

СКОРПИЈА

На крајот на летото, импулсивните и упорни Скорпии треба да ги ублажат своите барања и апетити. Подобро е да се фокусирате на една важна работа и да одите до крај, отколку да оставите многу од нив недовршени. Зафатените Скорпии би можеле да се соочат со тешка дилема – дали да останат во сегашната врска или да се вратат на големата љубов од минатото.

СТРЕЛЕЦ

Овој месец Стрелците ќе го искористат за релаксација и бројни животни задоволства. Работата ќе ја префрлат во втор план, иако ова е поволен период за нив за каква било активност. Стрелците кои решаваат да се опуштат би можеле долго да останат во таа состојба на блаженство, па дури и неодговорност. Можни се нови романтични авантури, кои ќе се претворат во кратки врски.

ЈАРЕЦ

Внимавајте, август може да ве разочара, ќе биде месец на неостварени надежи! Не правете големи планови за овој месец и не ја трошете залудно својата енергија. Сепак, малите достигнувања се можни и реални, затоа тешете се во нив. Бидете внимателни со новите познанства и не бидете премногу отворени во односите со непознати луѓе.

ВОДОЛИЈА

Водолиите ќе бидат особено емотивни и раздразливи во август, а тоа може да предизвика големи проблеми со саканата личност. Овој месец не е најдобриот период за средување на какви било проблеми или за смирување. Уживајте во вашиот одмор, вашето омилено хоби или дружење со пријателите. Подобро е да ја насочите енергијата на професионални, деловни активности, а личните проблеми да ги оставите за подоцна. Секоја анализа на врската во овој момент може да доведе до крај на врската.

РИБА

Рибите се еден од ретките знаци кои ќе заработат пари во овој не толку продуктивен месец, а можеби дури и ќе се искачат на корпоративната скала. Колективната одговорност и плодното партнерство ќе доведат до голем успех. Ако сте осамени, барајте партнер во близок круг на луѓе или нивни познаници, тоа би можело да даде подобри резултати отколку да барате партнер во нови познанства.

Loading...
Next Post

Свадбата беше совршена и многу весела - Младенците презадоволни се додека не почнаа да ги отвараат подароците: Ај празни да беа ќе разберевме ама ова...

– Секако дека има исклучоци. И покрај тешката финансиска состојба, луѓето се трудат да ги почитуваат младенците, па затоа се подготвени да се задолжат – изјави Данијела Данијела Николиќ од Ниш раскажа што доживеала на својата свадба пред неколку години. Инаку, оваа појава не е воопшто ретка на српските прослави. […]