Нашата најубава водителка покажа како ужива – Објави фотка од плажа

admin22
loading...

ТВ презентерката Татјана Стојановска важи за една од најубавите лица, а не ретко домашните медиуми знаат да и доделат разни епитети на сметка на убавината и тоа дека со годините зрее како добро вино.

За годините на жените не се дискутира, но кога дамата нема проблем со тоа, тогаш бројките се засмо бројки за покажување.

Татјана е поранешна мис на Македонија. Победи во 1992 година, на првиот избор што се одржа во независна Македонија. Пред една година, стилистот Александар Дадар ја нарече Стојановска најубавата презентерка на вести кај нас.

На едно мошне убаво поминато време кога Татјана беше “Мис на Македонија” во Охрид 1992 година и “Мис Планета” на изборот во Бугарија 1993 година, на многубројни изјави и интервјуа за многубројни тогашни весници, на насловните страници кои беа третирани токму како ексклузива, поради нејзината природна убавина.

А, Татјана убава како и секогаш, и тогаш и сега во зрели години, харизматична и неодолива. Девојка на која многу исто така згодни момци и се додворуваа. Но, таа сепак само срамежлива, па присетувајќи се на својата срамежливост, Татјана деновиве отворено ја сподели и со своите пријатели велејќи им:

– Ех, што ти е судбина. Тогаш не ни бев свесна….дури и плачев пред мајка ми и татко ми во собата после изборот. Не сакав да сум Мис! Дете! Се исплашив од таа титула. Но, Господ сакал така…”

Сепак, некоја година потоа животот по желбата на Господ ја однесе Татјана по своите патеки. Таа се вљуби и се омажи за пејачот Благоја Грујовски, роди син, но неколку години потоа тивко се разведе без медиумски спектакли.

Денес и понатаму е успешна жена, има професија што ја сака (презентер во ТВ канал 5), а има и нова љубов што е и логично по неуспешниот брак заслужено да и се случи.

Но има и успеси во професијата, оние кои уште долго ќе се памтат. Пред три години успешно и на задоволство на многубројната публика го водеше во живо ексклузивното интервју од Матка, со славниот екс-ЈУ водител Оливер Млакар а, во рамките на Конференцијата за здрава храна.

Не попусто на Татјана луѓето постојано ќе и зборуват дека е како виното. Колку постара толку позгодна! И ние се сложуваме со тоа.

За разлика од многу познати лица во јавноста, Татјана не е премногу активна на своите профили на социјалните мрежи.

Сепак има исклучоци, а така беше пред неколку часа кога Стојановска објави фотка од плажа, односно како држи коктел и пртиоа напиша: Ужива во животот.

Loading...
Next Post

Нивниот мозок работи „СТОТКА НА СААТ“: Ова се 3 најинтелигентни хороскопски знаци

Сите се прашуваат кои се најдобрите љубовници или кои знаци се најверните, но дали некогаш сте се запрашале кои се најинтелигентните знаци. Постојат неколку видови на интелигенција – емоционална, интуитивна, практична, перцептивна и аналитичка. Припадниците на овие три знаци се чини дека го поседуваат секој од горенаведените. Ништо не може […]