Наскоро Цеца ја отвара вратата на нејзиниот приватен живот: Еве какво шоу се спрема за пејачката

admin22
loading...

Животот на најпознатата ѕвезда на овие простори, Светлана Цеца Ражнатовиќ, со децении интригира многумина, а во љубопитните очи на публиката пораснаа и нејзините деца Анастасија и Вељко.

По 35-годишна кариера, Цеца за прв пат ќе ги отвори вратите на прекраснатa вила на улица Љутиче Богдана 3.

Почнувајќи од оваа есен, балканската дива ќе имате можност да ја видите како никогаш досега во драмски документарен серијал во кој ќе го претстави својот живот, но и ќе открие бројни детали од него кои јавноста никогаш не ги дознала.

Loading...

Во емисија за која Србија можеби само сонувала, музичката ѕвезда на јавноста ќе и ги претстави најинтересните моменти, а со сето тоа ќе не запознае со сите членови на нејзиното семејство.Важно е да се знае дека оваа измислена документарна програма е базирана на вистински приказни од животот на семејството Ражнатовиќ и тоа ќе биде моментот кога за првпат ќе бидат откриени непознати детали за кои јавноста никогаш не слушнала.

Долгометражниот документарен серијал наречен „Цеца шоу“ ќе го заокружи забавниот дел од програмата на ТВ Блиц, а гледачите ќе имаат ексклузивна можност да видат како изгледа еден ден од животот на најпознатото семејство на Балканот.Во текот на 40-те епизоди од првата сезона на „Цеца шоу“, камерите ќе снимаат бројни моменти од работата на новиот албум, подготовките за концертот, семејните разговори меѓу Цеца и Лидија, одењето во семејната куќа на Кипар, моментите поминати со внукот Жељко, бројни ситуации во кои ќе се сретнат Анастасија и Вељко, а тоа е само дел од првите епизоди кои гледачите ќе имаат можност да ги погледнат. Овој високобуџетен проект започна пред неколку месеци, а се снимаше во неколку европски земји. Гледачите ќе имаат можност да ја погледнат првата епизода во октомври, а за неколку дена јавноста ќе има можност да го види и првиот тизер за ова шоу.Долгометражниот документарен серијал „Цеца шоу“ може да го гледате на ТВ Блиц, односно на МТС каналот 115, каде што ќе ги најдете најдобрите информативни и забавни содржини во Србија.

Loading...
Next Post

(ВИДЕО) Лабунски „натепан“ во Задpуга, почна да poни солзи и бара да си оди

Адам Лабунски додека беше во дворот со Кристијан Голубовиќ и други задругари беше нападнат од страна на Урош Чертиќ кој го повлекол за косата, при што му скинал цел прамен. – Недостасува дел од праменот, па ти си правел надоградба – рече Чертиќ и си замина, за набргу да се […]