Не се мажете за овие хороскопски знаци, вашиот живот ќе биде ноќна мора во бракот

admin22
loading...

Кој не ги знае приказните за принцовите и принцезите кои се во брак. Венчавката беше природно раскошна, со многу гости, а младенците се заколнаа на вечна верност и живеат среќно засекогаш.

Да, но во реалниот живот тоа не е така.

Многу луѓе се менуваат откако ќе му го кажат посакуваното „Да“ на својот партнер, а излегуваат на виделина нивните вистински и лоши црти и буквално им плескаат на своите најблиски. Тогаш е природно да се запрашате: „Каде спиев, зар не ги видов овие работи на почетокот?”

Во следните редови ќе откриеме кои три хороскопски знаци треба да ги имате во предвид, бидејќи можеби ќе бидете разочарани ако одлучите да го породолжите вашиот живот со нив засекогаш.

Тие се менуваат по бракот, стануваат вистински кошмар за живот под еден покрив и не е ни чудо што од нив добивате повеќе негативни емоции отколку радост, помош и поддршка.

Еве кои се тие:

Овен

Овните се многу харизматични, имаат одлична смисла за хумор, високи цели и секогаш ги слушаат своите соговорници. Тие се способни за сите да ја стекнат довербата од својот партнер. По венчавката, сепак, нивното однесување целосно се менува.

Тие постојано се незадоволни од нешто или им е досадно и честопати се депресивни. Подобро е да останат дома и ако е можно сами, отколку да авантурираат или да патуваат со некој близок.

Тие секогаш ќе бидат лути или повредени и ќе бидат вистинска темпирана бомба.

Вага

На почетокот на врската, Вагата се однесува одлично. Љубезни се и подготвени на сè за среќа на саканата личност.

Како и да е, штом еднаш го изговорите посакуваното „Да“, тие драматично се менуваат – ќе станат мрзливи и душнички. Тие почнуваат да се фокусираат на себе, а нивната друга половини едноставно останува во втор план.

Тие се подготвени да направат скандал за сè и секогаш да го прават спротивното, како залудно, само за да го налутат својот партнер.

Шкорпија

Шкорпиите се страсни на почетокот и се подготвени на сè за да ја придобијат љубовта кон предметот на нивните желби. Сепак, по венчавката тие се релаксираат и се менуваат. Подгответе се да ги видите во тотално поинакво светло отколку што очекувавте.

Од грижливи мажи, тие се претвораат во љубоморни луѓе кои постојано креваат нос околу сè. Заборавете на кој било личен простор освен ако не сте подготвени да се карате.

Шкорпиите стануваат многу себични и мислат главно на себе, без оглед дали првично биле подготвени да ви дадат јакна на грб само за да ве направат среќни.

Loading...
Next Post

(ФОТО) Избувна голем скандал! Бојко Борисов беше вмешан во убиството на убава Русинка

Откако го обвинија Бојко Борисов дека има остров во Грција, жена, куќа и дете во Барселона и кабинети полни со евра, креаторите на лажни вести отидоа дотаму што го обвинија за убиство. Фотографија на руска манекенка со бугарско име и скршен врат започна од бугарска страница за лажни вести и […]