Неделава ќе биде особено тешка за овие хороскопски знаци

admin22
loading...

Оваа недела ќе ја започнеме со Месечината во знакот на Шкорпија, а неговото владеење ќе биде особено тешко за одредени хороскопски знаци.

Ова е исто така аларм за разбудување и мирис на транзитот, бидејќи тие се силни, темни и подготвени да влијаат на нашите животи.

Астролозите велат дека ова ќе биде многу „чудна недела“, а ѕвездите велат дека овие знаци нема така лесно да се надминат. Хороскопските знаци кои ќе имаат тешка недела од 24 јануари 2022 година се:

Девица

Имавте добри резултати минатата недела, а викендот испадна уште подобар. Се чувствувате како да сте се вратиле на своето место, но сте Девица, што значи дека сте подложни на негативни влијанија на начин на кој многу други не се.

Премногу сериозно ги сфаќате работите и што и да се случило добро минатата недела, очекувате да се повтори. Сепак, тоа нема да се случи. Оваа недела е полна со разочарувања.

Вага

Ќе почнете да се чувствувате како вагата целосно да се превртува на едната страна и ако си дозволите да размислувате за тоа предолго, нема да можете да излезете од лудилото што е во вашиот ум.

Најдоброто нешто за вас во моментов е тоа што не го сфаќате премногу сериозно, бидејќи транзитите дефинитивно ќе ве натераат да размислувате премногу.

Ако размислувате премногу, ќе смислите илјада луди сценарија, од кои ниту едно не постои. Совет е да одвоите време за одмор, опоравување и медитација.

Риба

Оваа недела ви носи игра на споредба. Ова значи дека оваа недела ќе ја споредите со минатата недела, која беше одлична и оптимистичка.

Ќе го споредите вашиот љубовен живот со имагинарните љубовни животи кои се случуваат во романтичните филмови и сето тоа ве спречува да ја видите реалноста онаква каква што навистина е.

Можете да го гледате како трагично и безвредно, што е далеку од вистината. Воздржете се од претерана реакција повеќе од кога било.

Loading...
Next Post

Февруари е ваш месец - Овие 4 знаци на зодијакот ќе се збогатат!

Прочитајте што ви носи кинескиот хороскоп за февруари 2022 година. Според кинеската астрологија, во февруари 2022 година, четирите знаци на Зодијакот очекуваат неверојатен успех и неочекуван прилив на пари. Откријте дали сте меѓу нив! Тигар Години на раѓање: 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010 и 2022 година Станува збор […]