НЕМА ДА ИМААТ СКРШЕН ДЕНАР ВО НОВЧАНИКОТ: Овие 3 хороскопски знаци се најнесреќните во август

admin22
loading...

Хороскопот за пари за август 2022 година најавува проблеми за 3 хороскопски знаци…

Август 2022 година започнува со мал тресок – Марс, Уран и Северниот јазол се среќаваат во редок аспект, па астролозите најавуваат непредвидливи и брзи промени.

Од друга страна, Меркур наскоро ќе влезе во знакот Девица, па многу работи ќе станат полесни. Венера го напушта носталгичниот Рак и влегува во знакот на гламурозниот Лав. Така, романтиката и разните познанства стануваат се пострасни.

Што се однесува до практичните работи, можеби е подобро да ги оставите за 22 август, кога Сонцето ќе влезе во знакот Девица. Кога станува збор за пари, еве 3 знаци на кои треба да внимавате.

Овен

Ќе потрошите помалку пари ако ангажирате некој да управува со вашите финансии овој месец, отколку ако го направите тоа сами. Едноставно, август ќе ви го „изеде“ паричникот, бидејќи сте во огромни предизвици за трошење.

Неволјите ќе траат се додека Марс е во Бик, а единствениот совет е дека – кога и да сакате да купите нешто, прво одвојте одредена сума за ковертот „заштеда“.

Близнаци

Полната месечина на 11 август ќе ви донесе искушение, а најмногу ќе настрадаат оние Близнаци кои се уште не биле на одмор. Само најскапите аранжмани ќе ви се допаднат, но запомнете дека летото наскоро ќе помине, а долговите ќе останат.

Затоа изберете мудро, некаде тивко без многу предизвици и „мамипара“. Поентата е вистински да се одморите, без да го зголемувате вашиот буџет до максимум

Девица

Најголемите финансиски опасности ви се закануваат кога Венера ќе влезе во полето на потсвеста на 11 август.

Тогаш финансиските трошоци како да влегуваат во сива зона, нема да имате јасна контрола над трошоците, па внимателно почекајте до крајот на месецот.

Loading...
Next Post

Петар Грашо заврши во болница - Еве во каква состојба е!

Менаџерката додаде дека се е во ред со Хана и нејзината ќерка Алба. Популарниот пејач Петар Грашо завршил во болница, а веста ја потврди и неговата менаџерка. „Индекс.хр“ објави дека на Грашо поради напорен распоред и брзо темпо на живот му паднал имунитетот. „Прими витаминска инјекција и не станува збор […]