Неочекуван пресврт во бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ – Ова никој не го очекуваше

admin3
loading...

Таа еднаш проговори и колку се промени од моментот кога го кажа судбоносното „да“ со Душкo?

Јелена Карлеуша е позната како личност која многу внимава на својот изглед, а неодамна објави дека по 14 години се разведува од фудбалскиот менаџер Душко Тошиќ.

Еднаш проговори за тоа колку се променила од моментот кога таа и Душка го кажале судбоносното „да“?

– Мислам дека станав помудар, помирен и посреќен. Животот многу ме камшикуваше и немаше милост. Нашето семејство помина низ подеми, падови, трагедии, надежи од различни видови.

Во меѓувреме, мајка ми почина, моите деца се родија и пораснаа, Душко стави крај на кариерата и започна нова, а јас се уште жонглирам за да ги исполнам очекувањата на сите. се борев.

Имам силен рбет. Јас не сум од оние кои ги креваат рацете и се откажуваат. И јас не сум од оние кои го поднесуваат неуспехот. Тоа е најдобра карактерна особина, но и проклетство. – рече таа неодамна на Хело.

Но, додека се уште беа во хармоничен и хармоничен брак, Тошиќ често знаеше да ја објави рамката на својата сопруга, а очигледно најмногу уживаше во нејзините природни изданија, без шминка и сценски комбинации.

Во една прилика, пред неколку години, во слично издание на сите им покажа како изгледа, па пејачката доби голем број комплименти, а несомнено е дека и Тошиќ и дал убави зборови.

Весна Ривас пред една година предвиде колапс на бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, но, како што вели сега, тие двајца ќе се помират кога малку ќе стивнат страстите.

– Не сум среќна поради нивниот развод, но се знаеше дека тоа ќе се случи. Сепак, ова не е конечниот крај. Ним им треба време да се издува, па ќе размислуваат со ладна глава, ќе направат сметка за сè и ќе се вратат еден на друг. И двајцата се од таа приказна – семејство, деца…

Хартијата трпи се, а знам дека кај некои парови само кога ќе ја растворат љубовта на хартија работите почнуваат да одат добро. Тие се во тешка кармичка година, кармата си го прави своето, а Јелена и Душко имаа поголем притисок од некои, постојано беа под будното око на јавноста. Одамна имаат потреба од разделба, само ја одложија.

Но, во иднина повторно ги гледам заедно, со или без хартија, не е важно – вели Весна и додава дека Тошиќ имал проблеми и на работа, што дополнително му ја искомплицирало врската со Јелена.

– Душко е на голема деловна крстосница кога е неговата кариера во прашање. Имаше дополнителна нервоза. И тука беа разоткриени некои вистини. Сега е таков период. Различни актери на многу афери излегуваат на површина. Во август ќе има повеќе – заклучи таа.

Loading...
Next Post

Неделава ќе биде фатална за овие три знаци од Зодијакот!

Меркур оваа недела влегува во својот центар, во Девица, што генерално носи поволни аспекти за решавање на емотивните и деловните проблеми. Сепак, овој пат не ги сака многу некои луѓе. Вистинска љубовна бура, која може да остави трајни последици, се подготвува за Бикот, Лавот и Ракот. БИК Неповолните аспекти кои […]