Неочекувани пари неделава за овие два знака од Зодијакот!

admin22
loading...

Периодот од 15 до 21 август ќе биде доста возбудлив за некои хороскопски знаци, пишува Sensa.

ОВЕН

За Овенот третата недела од август ќе донесе два меѓусебно исклучувачки трендови – некои од нив буквално ќе работат додека не паднат, а некои, напротив, ќе ѝ дадат полна рака на својата мрзеливост.

Loading...

Дефинитивно не вреди да се започнуваат нови работни места и проекти во овој период. Многу Овни ќе се соочат со прикажување на лукавство. Кон крајот на неделата ситуацијата ќе почне да се подобрува, особено кај оние кои не биле мрзеливи.

БИК

Бикот најголем дел од своето време ќе го посвети на работи поврзани со семејството и роднините. Може да се појават прашања за наследство, недвижен имот, земјиште или поправка. Чувството на самодоверба и радост на постигнувањата ќе бидат водечките емоции на Биковите во овој период.

Ниту ситни проблеми на работа на крајот на неделата нема да го засенат. Неподготвеноста да променат било што, состојбата на мир и спокојство е многу карактеристична за повеќето Бикови и во тоа ќе уживаат цела недела.

БЛИЗНАЦИТЕ

Повеќето Близнаци ќе уживаат во третата недела од август, особено во материјалната сфера. Стекнување нови ресурси и приоритети, конкретни придобивки, можност да се добие нешто вредно. И не е важно дали се работи за ново искуство, финансиски успех или духовно збогатување.

Ќе имате успешен развој на работа/во бизнисот со партнери од други градови и земји. Ќе доживеете и успех во увоз/извоз, работата или студирањето во странство и слично. Радост во домот од финансиска добивка, финансиски договор, неочекувани пари. Здравјето нема да прави проблеми, а доброто расположение ќе владее во текот на целата недела.

РАК

На Раковите им претстои тешка недела, која пред се е последица на претераниот конзервативизам и традиционалниот карактер на овој знак. Шемите и скриптите типични за типичните Ракови одеднаш ќе престанат да работат.

Конвенционалните и добро воспоставени методи за решавање на проблемите нема да функционираат. А Раковите ќе се најдат во состојба која е полоша за нив од било каков стрес – ќе мора да играат според правилата, да бараат решенија и да се помират со сопствените убедувања.

Советите и препораките од угледни и авторитетни луѓе за Раковите исто така нема да го донесат посакуваниот резултат. Оние Ракови кои ќе успеат да се обноват ќе победат со тоа што ќе почнат да користат методи кои не се типични за нив.

ЛАВ

Претставниците на овој знак, поради тешката енергија на ретроградниот Јупитер, кој почнува да се засилува, цела недела ќе мора да се среќаваат со непријатни луѓе. Оваа недела може да биде многу продуктивна и успешна доколку Лавовите се фокусирани самите на работата.

На работа и во љубовта се ќе испадне во нивна полза, но за тоа мора да размислите сами и да ја слушате вашата интуиција. Благодарение на позитивното влијание на Меркур, ќе може да се справите со какви било задачи.

ДЕВИЦА

Несигурни сте, иако сте направиле се како што треба и немате за што да се преиспитувате. Заземете став и решете некои деловни односи без премногу двоумење. Очекувате премногу од себе, не зависи се од вас, некои проблеми ќе се решат со постапките на другите луѓе, а се ќе се случи кога најмалку очекувате.

Идеален момент е да одвоите неколку дена и да поминете време со саканата личност. Се отвора можност за убаво патување, но среќата може да ја расипе присуството на луѓе кои не се по ваш вкус.

ВАГА

Драматичните промени и иновации може да завршат со неуспех за Вагата. Секој обид да пробате нешто ново може да биде стресен. Доколку не можете да ја избегнете оваа непријатна состојба, веќе примениот стрес можете да го надминете со едноставно одмор.

Силната интуиција ќе и помогне на Вагите да ги разберат сопствените чувства. Ако го слушате своето срце, искушенијата може да се заобиколат.

СКОРПИЈА

Скорпиите ќе можат да постигнат успех, брзо и ефикасно. Никој и ништо нема да им пречи. Тие имаат можност да дејствуваат самостојно и сами да го изберат својот пат. Тие даваат одлична можност да се здобијат со добра репутација и да го зголемат нивниот приход.

Недела ветува брилијантни финансиски и љубовни резултати. Нема лоша вест: Марс би можел да ги стави на тест Скорпиите во сабота. Можни се нарушувања и лошо расположение.

СТРЕЛЕЦ

На крајот на неделата Стрелците очекуваат негативни промени. Тоа најмногу ќе влијае на односите со партнерот, децата или родителите. Транзитот на Марс во знакот Близнаци во сабота ќе предизвика конфликти и стресни ситуации, а доколку сакаат да ги измазнуваат суровите моменти, тогаш ќе мора да ги покажат сите свои дипломатски вештини. Ве чека среќа во наоѓањето партнер.

Важни интервенции или активности од лице во знакот на Девица, Јарец или Бик. Веројатно ќе добиете пари или можност за дополнителен приход. Ќе имате конфликт со момче или млад човек, но тоа нема да ве изненади. Мажите-Стрелец веројатно ќе доживеат љубомора во мислите и постапките на девојка или жена.

ЈАРЕЦ

Јарците подобро да побараат помош оваа недела. Астролозите сметаат дека за жените во овој хороскопски знак започнува идеалното време во однос на планирање и зголемена активност. Можете безбедно да промените различни работи и да обрнете внимание на љубовта, семејството.

Астролозите ве советуваат да направите список со задачи за секој ден за да не заборавите ништо. Друга важна тема на неделата ќе биде минатото. Од 15 до 21 август можни се случајни средби со стари познаници и поранешни љубовници. Ваквите состаноци ќе помогнат да се расветли нешто многу важно.

ВОДОЛИЈА

Водолиите се советуваат да ја преземат дефиницијата за кармички долгови. Исто така е корисно да започнете да се ослободувате од нив што е можно поскоро. Неделата е идеална за неизбрзана работа, комуникација, средување на работите во животот.

Ве очекуваат големи резерви на креативна енергија. Нестандардниот пристап кон работата ќе им помогне да ги надминат сите пречки на патот. Обичното рутинско секојдневие нема да ја лиши Водолијата од доброто расположение. Можно е да почувствува силен наплив на сила и енергија.

РИБА

Се очекува Рибите оваа недела да имаат мирно време, во кое ќе мора да се соочат со слабост и апатија. Со нивна помош Рибите можат да станат поактивни. Ќе биде добро ако Рибите го збогатат својот вообичаен живот со експерименти.

Работите може драстично да се променат во недела поради позитивниот аспект на Сонцето и Сатурн. Ако има можност да го промените вашиот живот, подобро е да не ја пропуштите шансата што ви ја даде судбината.

Loading...
Next Post

ДВЕ ДЕЦА ВО ТЕШКА СОСТОЈБА, НАЈМАЛОТО ИМА 6 ГОДИНИ: Ова се најновите детали од автобуската несреќа во Бугарија!

Автобус со српски регистарски таблички, во кој имало деца, се превртел рано денеска во Бугарија Дванаесет лица се повредени при превртување на автобус со српски регистарски таблички во Бугарија, според првичните информации, најмалото хоспитализирано дете има шест години. Автобус со српски регистарски таблички, во кој имало деца, се превртел рано […]