Нешто што малкумина забележаа – Семејството Заеви на елката имаат лампион ,,Севeрна Македонија“ ФОТО

admin22

Доскорешниот Премиер Зоран Заев, важи за еден од најревносните политичари, кога е употребата на новото име на државата во прашање. А како и не би бил, кога тој е еден од творците на договорот од Преспа и решавањето на многудеценискиот спор со Грција.

Зоран Заев поради своите позиции, беше многу напаѓан во изминатиот период. Тој и во интервјуто за ТВ24 вчера, потенцираше дека многу му паѓа тешко кога го нарекуваат предавник, но дека еден ден народот ќе сфати дека ова е договорот кој ја придвижи земјата напред.

Заев поради преспанскиот договор загуби голем дел од рејтингот, но престојните предвремени избори ќe покажат дали е тоа баш така.

Во секој случај, тој не отстапува од своето начело, па така, Северна Македонија ја краси и неговата елка во домот. Имено, малкумина во видеото (минута 1), забележаа дека има закачено лампион на кој пишува ,,North Macedonia”.

Loading...
Next Post

Братот и татко му отидоа во посета на Малчанскиот бербер – Тоа што му го кажаа му е најголема казна

Нинослав Јовановиќ познат како Малчански берберин кој беше уапсен вчера ја помина ноќта зад решетки во казнено поправниот дом во Ниш. Него го посетија од семејството, односно неговиот татко и брат за да му донесат облека да се пресоблече. -Не сакавме воопшто да дојдеме, не сакам да го видам, но […]