Невестата побара од вереникот на свадбата да не ја кани ќеркичката од првиот брак – Неговата одлука сите ги изненади!

admin22
loading...

По разводот, човекот, како што вели, бил сам долго време, а потоа ја запознал, како што верувал, „љубовта на својот живот“.


Корисник на Редит објави приказна за тоа што му се случи во јуни оваа година кога требаше да се ожени со жена во која беше заљубен последните три години од својот живот.


По разводот, човекот, како што вели, бил сам долго време, а потоа ја сретнал, како што верувал, „loveубовта на својот живот“.

Loading...

– Врската траеше три години и конечно ја запросив. Таа се согласи, бевме во облаците на среќата. Меѓутоа, кога дојде време да планирам венчавка, ме боли до крајот на животот.

Таа ми рече дека верува дека нема место за мојата деветгодишна ќерка од нејзиниот прв брак на венчавката. Таа мислеше дека влегувам во ново поглавје во мојот живот и дека во таа прилика не треба да „влечам“ ништо од минатото – напиша корисник на Редит.

Тој остана без зборови. Тој не можеше да разбере како е можно жената што тој толку ја идеализираше во претходниот период и која најнормално се согласи со својата ќерка, не сакаше да ја види на венчавката.

– Таа немаше деца, па не можеше да ја разбере мојата болка. Само родител може да го разбере тоа. Она што таа го рече ми ги сруши сите соништа за иден заеднички живот.


Следната вечер разговаравме сериозно и кога видов дека таа е сериозна и дека не сака да отстапи од идејата да ја бојкотирам сопствената ќерка, раскинавме.

Во ниту еден момент не се покајав. Потоа, таа ми се јави на телефон, молејќи ми за прошка, нагласувајќи дека сака таа да биде во преден план како млада жена, а не девојка.


Додека таа продолжи да зборува, јас с more повеќе се гадев. Никогаш повеќе не ја видов после таа вечер – напишал неименуван маж.

Неговата одлука да не ја прекине веридбата го шокираше неговото семејство и пријателите бидејќи сите веруваа дека неговата идна сопруга е нешто најсвето за него, односно дека е „заслепен“ покрај неа.


– Многумина не ја сакаа мојата свршеница, но беа доволно убави да не ми кажат. Мислам дека ги запрепастив со одлуката да застанам на страната на ќерка ми – напиша тој.

Некои корисници на Reddit се идентификуваа во приказната.


„Така, мојот сопруг ми забрани да ја донесам бившата на свадба, иако останавме во многу убава и пријателска врска“, „Ти покажа став, јас не. Не ми беше дозволено да го поканам татко ми на венчавка, бидејќи тој страшно се сложуваше со мојата свршеница. Ја избрав неа. Се жалам и денес. Никогаш не го израмнив со татко ми “, беа некои од коментарите.

Loading...
Next Post

Сликите од Кочани се страшни - Горат куќи во самиот град - Луѓе бегаат на сите страни

Пожарот кај Кочани се распламте и пламените јазици стигнаа до градот. Според првичните информации горат куќи во самиот град. Огромен пожар се шири над градот Кочани, Зафатени се шуми, но и бандери. Жителите бараат помош од институциите и граѓаните, а се обидуваат пожарот и сами да го изгаснат. Како што […]