Ни доаѓа многу моќен АСТРО период – Овие знаци на Зодијакот ги очекува нешто посебно!

admin3
loading...

Многумина ќе ги решат проблемите и ќе ги пуштат долго посакуваните планови

Астрологот Александра Бјелац за Телеграф го најавува астролошкиот аспект кој ќе се одржи од 4 до 26 август. Меркур влегува во неговото седиште и во знакот на неговото воздигнување.

Ќе ги смириме страстите и ќе почнеме пореално и попрецизно да гледаме на многу животни ситуации. Можна е блага недоверба, но и зголемена педантност во се, особено кога се работи за решавање на проблемите.

Сега е време кога можеме да ги завршиме сите документи и недвижен имот. Ќе размислуваме реално и мирно ќе одиме напред.

Грижете се за вашето здравје и променете ги лошите навики, доколку ги има. Ова ќе биде и поволен период за секаков вид трговија, планирање на патувања и преселување доколку сте го имале во вашите планови.

Акцентот ќе биде ставен и на физичкото и на менталното здравје. Секојдневието секако ќе се промени на некој посебен начин. Овој аспект најмногу ќе влијае на Девиците, Биковите и Јарците, но сите водни знаци можат да имаат корист и од Меркур.

Овен

Сега е време да ги решите проблемите или да ги вратите долговите – вие кон некого или некој кон вас. Треба да внимавате на вашето здравје и да работите на решавање на проблемот доколку сте ги имале.

Бик

Ќе го промените начинот на размислување и затоа полесно ќе ги реализирате вашите планови. Длабоко размислување и трансформација; подобри работи кои доаѓаат. Бизнисот поврзан со странство или соработката со странци може да биде крунисан со убави договори.

Близнаци

Успех кога се работи за работа и кариера. Во овој период можете да се справите со многу. Затоа, започнете, ќе биде успешно.

Рак

Грст планови, но и нивната реализација е на повидок. Овој период ви дава можности да ги остварите вашите желби. Нема да изостане помошта од пријателите и блиските луѓе.

Лав

Во тишина и мир, добро ќе размислите за се што планирате да постигнете. Останете смирени и смирени, обидете се да се одморите повеќе.

Девица

Пред вас е идеален период бидејќи носи решавање проблеми и едноставно исполнување на многу полиња. Ќе работите на себе, а резултатите ќе бидат одлични.

Вага

Време кога решавате некои работи поврзани со финансиите; може да очекувате прилив на пари. Работете на промена на исхраната доколку има потреба од тоа.

Шкорпија

Еве го периодот кога ви се враќа оптимизмот и расноста. Мислите ќе ви бидат избалансирани и сите проблеми и несогласувања со блиската околина сега ќе исчезнат.

Стрелец

Ситуацијата во домот, како и сите идеи поврзани со куќата сега може да се реализираат или барем да се започнат, па дури и да се доработи или да се започне со прашањето за преселба. Многу конструктивни разговори со членовите на семејството.

Јарец

Времето кога конечно можете да здивнете. Способност за решавање на проблеми поврзани со децата. Ќе управувате со вашите емоции на јасен и дефиниран начин. Љубовта е тука, како и вистинскиот избор. Зафатена, убава комуникација со саканата личност.

Водолија

Многу промени кога станува збор за секојдневниот живот. Ќе промените многу работи. Сега е време да размислите за сè со ладна глава. Размислувањето за вашето здравје, и физичко и ментално, мора да биде во фокусот. Сè си доаѓа само по себе.

Риба

Одличен период за започнување нови позитивни работи. Секој што се занимава со јавни работи или работи во поголем колектив ќе доживее просперитет. Размислувањето за заеднички живот со вашиот значаен друг ќе биде присутен. Пред вас е добар период, искористете го.

Loading...
Next Post

Taa си замина: Игор Џамбазов и Илина се разделија

Откако македонскиот шоумен, актер и музичар Игор Џамбазов отвори свој Инсатграм проифил и стана доста активен на истиот, неговите армија обожаватели иамаат прилика да дознаат како го минува секојдневнието, какви се неговите мисли и ставови искажани на еден духовит и ултра оригинален начин. Љубовта меѓу легендарниот актер и шоумен Игор […]