НИНА БАДРИЌ го доведе телото до совршенство: Била на peжимска исхрана, исфрлила една работа која сите ја јадеме

admin22
loading...

Хрватската пејачка Нина Бадриќ откри дека пандемијата на коронавирус навистина ја сменила, а потоа се шокирала кога открила дека се соочува со нејзиниот демнач кој на нејзиниот автомобил ставил уред за следење.

Инаку, во април годинава, пејачката се сретна на суд со пензионер, кој ја следел две години. Сега, за прв пат откри која ситуација пресудила за да и се обрати на полицијата и колку живеела во страв.

– Замислете како е да се живее со знаење дека некој постојано ве следи и секогаш ве демне? Дека ја знае вашата адреса, дека доаѓа пред вашиот праг, ви ѕвони на врата, дека го поминува летото каде летувате и спие во хотелите каде што настапувате.

Дека тој знае каде сте во секое време и дури да најдете уред за следење на автомобилот. Јас сум најмногу благодарна на полицијата со која контактирам, бидејќи овие работи воопшто не се безопасни.

За жал, многу пати сум поминала низ такви ситуации во животот и се надевам дека никогаш повеќе нема да морам да се соочувам со такви луѓе, а тоа на никого не би му посакала – рече Нина за хрватски „Јутарњи“.

Од почетокот на пандемијата, Нина е се поактивна на социјалните мрежи, особено на „Инстаграм“, каде ја следат повеќе од 380.000 луѓе. Таа неодамна ги извести следбениците дека конечно запеала пред публика.

„По една и пол година, синоќа повторно застанавме пред публиката. Музиката е жива само кога е проследена со публика, која синоќа беше величествена. И вие ми недостасувавте“, напиша Нина во описот на фотографиите од нејзиниот настап во Белград.

Покрај редовниот тренинг и физичката активност, Нина откри дека го отстранила месото од своето мени и додава дека благодарение на тоа го вовела своето тело во рамнотежа.

Пејачката Нина Бадриќ (48) ја донесе својата линија до посакуваниот изглед, а сега отворено проговори за својот животен стил и откри што коригирала во својата диета.

Покрај редовниот тренинг и физичката активност, Нина откри дека го тргнала месото од своето мени и додава дека благодарение на тоа го вовела своето тело во рамнотежа.

„Не сакам да бидам тука со него, се плашам од него“ Нина Бадриќ лице в лице со човекот кој ја прогонуваше, вознемирена пејачка

Пејачката истакна дека покрај постењето на споменатата рамнотежа, забележала и дека тонот на кожата и е многу подобар.

„Па, природно ми дојде некако. Јас сум одлучна, се чувствувам, здраво, одлично и не сум уморена.

Пред да јадам парче месо, ќе спиев два часа, а сега сум свежа, слатка, среќна. Дури сум и посреќена. Масерката ми рече дека тонот на кожата ми е подобар “, истакна пејачката за „Вечерњи.хр“.

Loading...
Next Post

Ви текнува ли на детето што не му дадоа награда дека бил основец - Дамјан сега и донесе злато на Македонија

Се сеќавате ли на младото момче од Штип, Дамјан Давков, кому Министерството за наука и образование одбри да му додели награда и признание кога победи на средношколски натпревар, бидејќи тој бил осмооделенец, а се натпреварувал во „лига на средношколци“. Токму тој Дамјан Давков освои злато на Јуниорската балканска математичка олимпијада […]