НОЕМВРИ ќе биде многу лош и тажен месец за овие знаци – ЌЕ СЕ РАЗОЧАРАТЕ од оние од кои никогаш не би го очекувале тоа

admin22
loading...

Астролозите најавуваат – неколку знаци на Зодијакот нема да се забавуваат на крајот на оваа 2021 година. Ноември ќе им биде доста тешко, а овој месец ќе биде запаметен по неочекувани проблеми.


Бик

Биковите ќе се соочат со проблеми во семејството. Несовесно изговорените зборови ќе ги чинат хармонија во оваа сфера.


Астролозите го советуваат Бикот да се „паметни“, не мора да им докажуваат на сите дека се во право. По такви расправии, ќе биде тешко да се врати мирот во семејството.

Близнаци


Близнаците мора да внимаваат на предавствата на саканите. Можно е да се соочи со прељуба од партнер, лаги и измами. Ништо нема да биде подобро ниту на работа.


Колегите „работат на глава“, озборуваат зад грб и интриги. Советот на астролозите е да излезат од ситуацијата, на долг рок тоа ќе им се исплати.

Девица


Девиците ќе бидат цел на луѓе кои ќе дадат се од себе да ја уништат својата репутација во општеството и положбата на работа. Некои гласини ќе стигнат до партнерот што ќе предизвика расправија.


Бидете смирени и водете ја вистината до „чистачот“. Астролозите исто така ве советуваат да го намалите бројот на луѓе со кои се дружите и ги гледате, како и да не ги споделувате плановите со странци.

Вага

Претставниците на овој знак ќе се соочат со проблеми на работа пред крајот на годината. Ќе се борите со огромна сума обврски што треба да ги исполнат за краток временски период, и можно е да доцнат во се.

Ова воопшто нема да им се допадне на нивните претпоставени, не е исклучено да има последици.

Loading...
Next Post

Убави вести за сите нашинци кои живеат и имаат фамилии во Германија

Со новата коалиција тој би дошол преку промени во општеството, што значи полиберален пристап кон воведувањето на двојното државјанство. Во моментов, милиони луѓе во Германија, меѓу кои и многу наши државјани, треба да изберат – или државјанство што веќе го имаат, или германско. Судејќи според најавите, идната влада би можела […]