Нов ckaндал го тресе турскиот пар: Онур ја изневерил бремената Шехерезад со оваа позната актерка…

admin22
loading...

Ѕвездите на турските серии се омилени во регионот, но малкумина го знаат приватниот живот кој го кријат.

Една од актерките кои се најпопуларни и прогласена за најубава жена е Туба, која ја гледавме како Аси во серијата на Сител.

Турската актерка која има огромна популарност, а ние ја запознавме по бројни улоги во сериите на Сител, го изневери сопругот со 10 години помлад бизнисмен.

Турската актерка Бергузар Корел позната на публиката како Шехерезад и актерот Халит Ергенч познат како Онур ќе станат родители по трет пат.

Како што тврдат извори блиски до семејството, тие не ја планирале бременоста, но многу се израдувале што нивното семејство ќе се прошири на есен.

Меѓутоа, пред веста за бременоста, во медиумите се појавија шпекулации дека Бергузер и Халит не се во најдобри односи и размислувале да се разделат, но веста за бременоста ги зближила.

Повторно во медиумите се пишува дека во бракот на парот не цветаат рози.

Некои турски медиуми пишуваат дека наводно Халит не одолее на шармот на турската актерка Туба Бујукустјун со која наводно ја изневерил сопругата.

Таа беше во центар на вниманието откако се појави веста дека се разведе од својот сопруг со кој се венчаше во 2011. година, и со кој има близначиња.

Популарната Аси која ја гледавме на Сител, има низа скан-дали зад себе.

Туба има бурен живот и сите актерки се плашат од неа, поради тоа што таа заведува зафатени мажи. Имено, таа го заведе сопругот на Ајшеѓул од Мојот син, по што актерката тргна да ги бара и направи сообраќајка.

Туба ја прекина и својата веридба и за време на снимањето на серијата која ја гледавме на Сител, се забавуваше со актерот, Онур од истата серија.

Туба Бујукустјун е една од најпознатите турски актерки на денешницата, таа се прослави со улогата на Аси во истоимената серија, а публика ја запозна како Елиф во популарната серија „Љубов и пари“. 38-годишната актерка студирала сценографија и костимографија пред да започне да се занимава со актерство. Зад себе има неуспешен брак со 43-годишниот актер Онур Сајлак, со кого ги доби близнаците Маја и Топрак.

Откако стави крај на бракот со Онур Сајлак, во 2017 година, таа се вљуби во режисерот Умут Евирген, со кого беше во врска последните три години.

Тие се разделувале неколку пати, а конечниот крај беше оваа година. Aктерката го изневерила своето долгогодишно момче, а тој откако дознал, ја оставил.

Актерката живее далеку од очите на медиумите и јавноста и таа мрази да дава интервјуа.

Моментално тие се во преговори за заеднички проект, а по кастингот, една вечер заминаа на вечера која заврши со романса. Халит не е во среќен брак подолго време, па два пијалаци беа доволни за да и се препушти на друга жена.

Туба и тој се видеа уште неколку пати после тоа, но тие секогаш изјавуваадека причината за нивната средба е проект на кој потенцијално ќе работат. Таа го заведе веќе на првото снимање, а тој не се ни обиде да ја одбие“, изјави неименуван извор за турските медиуми.

Ниту актерот ниту актерката не зборуваа за овие тврдења, но Халит неодамна во едно интервју изјави дека во последно време размислува исклучиво за раѓањето на третото дете и за името што ќе им ги даде на ќерката или синот.

Loading...
Next Post

Најчевска е против ликови како Митко Јанчев и Имер Селмани да бидат градоначалници, објаснува и зошто

Јас ќе ја барам довербата на кавадарчани, во уште еден мандат, рече вчера Градоначалникот на Кавадарци,  Митко Јанчев, на ТВ24, а пренесе  Прес24. -Мислам дека ќе бидам кандидат на ВМРО-ДПМНЕ. Секој можен противкандидат кој може да направи за Кавадарци, би дозволил да има дискусија, не би именувал никој. Не мора […]