НОВЧАНИКОТ ИМ Е СЕКОГАШ ПОЛН, НЕ ЗНААТ ЗА СИРОМАШТИЈА: Овие хороскопски знаци знаат да заработат пари – штедат подобро од банката

admin3
loading...

Ова се најштедливите хороскопски знаци!


Секој различно се однесува кон парите: некои нервозно одвојуваат поголем дел од својата плата од страна, додека други неуморно трошат импресивни суми за тековни задоволства. Кои се најекономичните хороскопски знаци?


Бик

Бикот може да се каже дека е еден од најсигурните знаци кога станува збор за заштеда и трошење пари. Не е во прашање тој да заработува астрономски суми, туку знае како правилно да ги распредели своите средства.


Кога станува збор за трошење и инвестирање, претставниците на овој знак секогаш прво се консултираат со луѓе на кои им веруваат, па затоа се „заштитени“ од ненадејно трошење и ирационални инвестиции.

Близнаци


Интересно, но овој воздушен знак е исто така прилично добар во ракување со пари. Да, од време на време,се почестуваат на вечера во скап ресторан или одат на непланирано купување, но само ако се сигурни дека се финансиски стабилни во тој момент.


Тајната на нивните заштеди Во основа, Близнаците се инвеститори, луѓе обдарени со ретко „уво“ за инвестирање пари. Тие совршено знаат каков профит може да им донесе, па смело инвестираат во проекти од кои ќе профитираат

Лав


Сите на работа ја гледаа Лава како дарежлива и шармантна. Сепак, ова е само илузија. Всушност, меѓу сите огнени знаци, Лавот може да се смета за најекономичен и економичен.

Претставниците на овој знак можат да потрошат импресивна сума за своите пријатели, но тие се прилично штедливи кога станува збор за нив, па кога се е израмнето – секогаш им остануваат пари да одвојат.


Јарец

Јарците не се едни од оние кои ќе трошат пари за сегашниот каприц. Како по правило, претставниците на овој знак однапред составуваат список на важни набавки и строго се придржуваат кон него.


Тајната на нивните заштеди Ако Јарецот се соочи со непланирани набавки (на крајот на краиштата, никој не е имун од нив), тогаш ќе размисли неколку пати дали навистина му се потребни такви патувања.

Loading...
Next Post

Босанац ги изненади сите во студиото: Со овие зборови ја навреди Цеца, но и таа не му остана должна!

Музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ со новиот член на жирито Цеца Ражњатовиќ, почнува да биде се интересно од недела во недела. Речиси сите чекаат да видат како новата членка на жирито, Светлана Цеца Ражнатовиќ ќе се справи со веќе добро координираната екипа, додека други со нетрпение чекаат да ја дознаат […]