Огромна cpеќа и пари „од никаде“ ќе ги израдува неделава што доаѓа овие знаци од Зодијакот

admin22
loading...

Неделава што доаѓа ѕвездите им се наклонети за земање пари на овие ДВА хороскопски знаци. Проверете подолу дали и Вие сте еден од тие среќници

ОВЕН

Овните оваа недела ​ќе ги “тријат” рацете, бидејќи парите ќе им доаѓаат од сите страни. Овој знак инаку нема потреба да се натпреварува, не се троши се до последниот атом на силата, а сепак најмногу добива. Во што е трикот?

Овните се материјалисти и претпочитаат удобност. Тие прво се сакаат себеси, па парите, а се останато може да почека. Од љубов кон успехот и удобниот живот, во состојба се да се трудат до невидени размери, се со цел да успеат и да направат сериозни пари. Тие им се силен мотив уште повеќе да се залагаат на деловен план.

Ќе станете активни во обновувањето на деловните контакти и ќе се обидете да оживеете некои претходни проекти за кои сметате дека се добри. Ќе балансирате помеѓу отворен пристап и дискреција. Некои работи сепак ќе ги задржите за себе.

Одете таму каде што се чувствувате добро.

БИК

Оние кои се во долги врски ќе имаат сè посилна потреба за интимност, па најверојатно ќе се повлечат во изолација каде ќе уживаат во меѓусебното друштво. Оние кои сè уште бараат сродна душа би можеле да ги сретнат на сосема обични секојдневни места.

Ќе има денови кога ќе бидете вешти во правењето работи, но непријатно да се изразувате. Може да се случи да бидете погрешно протолкувани или погрешно разбрани. Затоа обидете се да бидете што е можно појасни или не објаснувајте ништо што не морате.

Физички сте во добра форма.

БЛИЗНАЦИТЕ

Планетите генерално ве фаворизираат кога станува збор за љубовта. Оние кои се во врска треба да бидат малку потолерантни. Оние кои се уште се сингл со задоволство ќе излезат и ќе се забавуваат на задоволство. Ќе уживаат во големи компании и бучни места. Тие ќе бидат среќни.

Време е да ги средите помалите работни места. И оние кои се добро етаблирани, но не премногу амбициозни, ќе бидат добро. Доколку сакате да се занимавате со нешто поголемо, попривлечно или понапорно, ова не се најдобри денови за такво нешто. Засега е подобро да се подмират сметките.

Уживајте во природата.

РАК

Оваа недела очекувајте пари, благодарение на вашите напори, работа, семејни врски, од судска/правна институција или од лице во знакот на Близнаци, Вага, Водолија. Ќе има поволен развој на судски/правен случај од финансиска природа. Ќе следите и ќе го очекувате развојот на настаните во животот на некој ваш пријател.

Ќе комуницирате со колегите за помали теми, но тоа ќе го правите беспрекорно. Понекогаш ќе пропуштите вистински предизвици бидејќи оние што ги доживувате секојдневно ќе бидат помалку привлечни. Така да биде, направи најдобро што можеш.

Ќе уживате во секој спорт.

ЛАВ

Пред вас се убави љубовни денови во кои ќе има многу можности за зближување. Вашиот социјален живот ќе стане побогат и од ден на ден ќе станувате се повесели. Не седете дома, излегувајте меѓу луѓе и уживајте во дружењето.

Не сте свесни за вашите можности. Од вас се очекува повеќе и подобро бидејќи сте способни за тоа. Обидете се да го направите она што треба да го направите, а потоа посветете се на она што го сакате. На тој начин ќе напредувате на стабилен и безбеден начин.

Некои размислуваат да одат на козметичар.

ДЕВИЦА

Ќе бидете расположени за љубов, но другата страна ќе држи мало растојание од вас. Ќе треба малку повеќе труд за да и се доближите. Не се откажувајте, туку истрајте. Младите полесно ќе се поврзуваат, а состаноци нема да недостигаат за сите.

Пред вас се нови можности. Доаѓаат одговори на претходно поставените прашања. Сето тоа ве насочува кон понатамошна работа во која може да дојде до израз некои ваши мали таленти и знаења. Сè уште сте во голем број контакти кои ве охрабруваат.

Ќе бидете желни за нови знаења и учење.

ВАГА

Во наредните денови ќе има постепено подобрување во приватниот живот. Луѓето повторно ќе станат поотворени кон вас, и обратно. Многумина ќе ја обноват врската со излегување на убаво место. Слободните повторно ќе излегуваат повеќе.

Работната недела ќе биде шарена. Од една страна, едвај чекате да се изразите и да покажете што можете, но од друга страна, попаметно ќе биде да молчите на некои теми или да ги одложите. Најдобро ќе направат оние кои знаат да балансираат.

Следете ја вашата интуиција.

СКОРПИЈА

Деновиве ќе го намалите излегувањето и повеќе ќе се фокусирате на заедничкото време во секојдневниот живот. Повеќе нема да ви требаат атракции. Доволно ќе биде да останете дома со саканата личност или да одите некаде каде што ќе бидете сами.

Како што одминува неделата, ќе ви станува сè појасно дека вашите работи се развиваат добро на долг рок. Ова сознание ќе ве исполни со мир и задоволство. Ќе бидете подготвени за секаква соработка. Исто така лесно ќе ги разбиете предрасудите.

Некои ќе ги освежат старите спомени.

СТРЕЛЕЦ

Можеби сте можеле да направите повеќе, но нема причина да бидете незадоволни. Сега ќе ги насочите напорите кон консолидирање на она што сте го постигнале во приватниот живот. Малку помалку атракции, повеќе интимност и повторно се е во ваша корист.

Атмосферата на работното место ќе се подобри. Можно е провокаторите да одат на годишно, па на сите ќе им биде полесно. Некои ќе мора да го завршат заостанатото и тоа ќе им оди на нерви. Недостигот од вистинска акција ќе предизвика монотонија кај вас.

Ќе ви треба повеќе сон и одмор.

ЈАРЕЦ

Во наредните денови постепено ќе ви се отвораат вратите на љубовта. Ќе забележите дека повторно се смеете се почесто. Сè уште нема да биде бајка, но охрабрувањето е тука. Само не реагирајте на мали провокации. Ќе има повеќе.

Ако работите сè уште не се поместат, вие ќе тргнете. Ќе бидете подготвени да ги анимирате сите околу вас за да постигнете повеќе. Ова ќе ви разјасни некои работи и на оперативното ниво на работа, па полесно ќе почнете да работите и ќе знаете што е чија задача.

Ќе бидете многу активни и во спортот.

ВОДОЛИЈА

Се чини дека полека доаѓате во своето. Бидејќи го чекавте ова некое време, ќе ја покажете вашата радост. Има и забави на кои би можеле да се чувствувате многу удобно. Во секој случај, не седете дома. Одете меѓу народот.

Ќе излезе на виделина нешто долгоочекувано. Ова ќе предизвика нови потези кои малкумина ги очекуваа. Сите ќе се прилагодат. Ќе бидете доверлива личност и која влева надеж дека можете да продолжите напред. Очекувајте некој напор.

Подобрете ја вашата кондиција со спорт.

РИБА

Сега можете полесно да разговарате, па дури и да анализирате некои сомнежи од вашето љубовно минато. Партнерот со задоволство ќе ве слуша, но истото го очекува и од вас. Имајте го тоа на ум кога ќе почнете да се доверувате. Вашиот опуштен стил ќе биде добро прифатен.

Откако ќе ги добиете потребните информации, ќе тргнете во акција со уште поголема посветеност. Веројатно ова е вашето време кога ќе почнете да го реализирате сето она за што сте сонувале. Нема да заборавите ниту една ситница. Само не брзајте, имате повеќе од доволно сила.

Внимавајте да не се изгорите. Вежбајте јога.

Loading...
Next Post

Се борам со рак, не можам да се спасам: Познатиот пејач искрено за тешката битка со злобната болест, во едно е сигурен!

Пејачот Зоран Калезиќ и блиските пријатели на покојниот пејач Тома Здравковиќ за Блиц.рс дека Драган Бјелогрлиќ доаѓал кај него за да се посоветува со него за животот на пејачот. – Бјлогрлиќ доаѓаше кај мене и зборувавме за филмот, бидејќи знаеше дека јас и Тома бевме блиски пријатели. За жал немав […]