ОГРОМНА РАДОСТ ВО ДОМОТ НА ЛЕПА БРЕНА: Пејачка никогаш посреќна!

admin22
loading...

Некогашниот тениски ас се присети на почетоците на својата љубовна врска со фолк-пејачката Лепа Брена

Двајцата својата прва средба ја опишуваат како судбинска и велат дека веднаш започнале љубовна врска, која после четири години ја крунисале со брак.

Интересот за нивната љубов бил толку голем што снимката од нивната свадба се нашла дури и на продажба на касети. Брена и Боба имаат две деца, а пејачката го прифати како свој неговиот син од првиот брак.

Во семејството на бившиот тенисер Слободан Живојиновиќ (55) никогаш не недостигаат поводи за славење. Додека изминативе години прославуваа родендени, дипломирања и годишници, 2018-та година ја обележи венчавката на најстариот син Филип и Александра Пријовиќ, кои наскоро ќе добијат и принова.

Боба се присети на потсети на почетоците на неговата љубовна врска со фолк-пејачката Лепа Брена, со која е во брак повеќе од триесет години.

Брена и јас се запознавме во октомври 1987 година и заедно сме веќе триесет и една година. Мал број луѓе од јавната сфера опстојуваат толку долго, но ние создадовме хармонично семејство, се сакаме и се почитуваме и тоа е она што е најубаво и најважно“, раскажа Боба за story.rs, додавајќи:

Многу е тешко да издвојам еден настан и да кажам дека ми е најдраг, но затоа можам да кажам што ми беше најтешко во врската со Брена. Нашата врска беше на голем испит во почетокот бидејќи јас постојано патував на турнири, а таа на концерти. Тоа беше време кога поради големата љубов и страст сакавме постојано да бидеме заедно, а моравме да ги усогласуваме нејзините концерти со моите турнири, што не беше лесно.

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ се венчале на 7-ми декември 1991-ва година, а на свадбата присуствувале околу 600 гости.

Најпопуларната пејачка на Балканот и познатиот српски тенисер се во брак 30 години, а тогаш нивната свадба беше прогласена за свадба на векот.

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ денеска слават 30 години брак. Пејачката на својот Инстаграм објави краток филм составен од најубавите кадри, почнувајќи од нивната спектакуларна венчавка.

Нивната прослава беше наречена свадба на векот, а преносот го следеа милиони луѓе. Тргнувајќи од овие секвенци, во новиот спот на Брена за неколку минути можете да видите три децении љубов.

Таа на приказната напиша: „Заљубувањето е хормонална состојба и треба да се искористи до срж. И љубовта никогаш не треба да се троши. Тие две работи треба да се разликуваат, а ние го научивме тоа. Затоа и траеме толку долго“, изјави Брена.

Тие двајца се венчаа и добија два сина Стефан и Виктор, додека Боба од првиот брак го има синот Филип.

Loading...
Next Post

По денешниот хаос со сообраќајот во Скопје и критиките се огласи и градоначалничката Данела Арсовска

Попладнево, сообраќајот во Скопје беше блокиран од колони возила речиси три часа. Сообраќајната полиција го регулираше сообраќајот додека семафорите беа исклучени на дел од крстосниците, а возилата стоеја во место и по еден час. Автобусите од градскиот превоз беа заглавени во метежот, а нервозните патници се јавуваа по неколку пати […]