Огромна радост во домот на Петар Грашо – Честитки пристигаат од сите страни!

admin22
loading...

Петар Грашо речиси три децении беше во емотивна романса со колешката Данијела Мартиновиќ, а потоа само неколку месеци по раскинувањето ја откри врската со четиринаесет години помладата Хана Хуљиќ.

Медиумите не престануваат да пишуваат за љубовта на Петар и Хана, а откако веста дека парот е заедно одекна како бомба во јавноста, заљубениот пар повеќе не се крие.

Младата Хана го следи Петар насекаде, па се појави фотографија од заљубениот пар на свадба на Корчула, каде што пеел Петар.

Иако Петар Грашо и Хана Хуљиќ не се разделуваат, не се осмелуваат да разменуваат нежности и љубовни погледи во јавноста. Сепак, она што не престанува да се коментира во јавноста е трансформацијата на Петар, кој секако ѝ го крши срцето на Данијела Мартиновиќ.

Имено, за речиси три децении љубов, Петар и Данијела речиси секогаш ја криеја својата врска од јавноста, и даваа оскудни одговори на медиумските прашања, а сепак, Грашо сега блеска и со задоволство зборува за новата избраничка, без да симнува насмевка од неговото лице.

Во меѓувреме Данијела ги избриша фотографиите со Грашо од нејзиниот Инстаграм профил.

Хана Хуљиќ и Петар Грашо чекаат дете, дознава Index.hr од извори блиски до парот.

Приновата треба да пристигне на почетокот на летото, а дознаваме дека парот планира и венчавка која треба да се случи во март кога и Грашо слави роденден. Среќната вест се уште не е објавена, иако медиумите побараа коментар.

Кон крајот на минатата година се шпекулираше дека парот планира свадба, а потоа се пишуваше дека Хана веќе знаела кој ќе ја дизајнира нејзината венчаница.

Во октомври имаше гласини за бременост, но Грашо негираше, велејќи: „Посебно што Тончи Хуљиќ е мојот сегашен свекор, откако ја напиша миса, стана уште попримерен и им забранува на децата да прават се пред брак“.

Двојката пред неколку дена беше видена како се шета по западниот брег на Сплит во друштво на мајката на Хана, Вјекослава Хуљиќ, и изгледаа добро расположени.

„Ние сме многу среќни и задоволни. Така треба да биде. Хана е многу добра и ние сме среќни”, изјави неодамна пејачката во едно интервју. „Ние ги живееме нашите животи и важно е луѓето околу нас да бидат задоволни и сите да бидат спокојни“, додаде тој.

Потсетуваме дека нивната врска стана позната во октомври минатата година. 45-годишната пејачка и 14-годишната Хана во 2016 година соработуваа на песната „Heart for a Guide“, а Грашо со години е многу близок со нејзините родители кои не кријат дека ја поддржуваат нивната врска.

Loading...
Next Post

Јелена Карлеуша се огласи на Инстаграм: Конечно добра вест!!

Бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ со денови е во центарот на интересирањата, бидејќи пејачката за Божиќ го пријави сопругот за семејно насилство.