Огромна сpеќа и пари „од никаде“ ќе ги израдува неделава што доаѓа овие знаци на Зодијакот!

admin22
loading...

Дознајте што ве очекува од 27 јуни до 3 јули 2022 година!

Овен

Овните оваа недела ​ќе ги “тријат” рацете, бидејќи парите ќе им доаѓаат од сите страни. Овој знак инаку нема потреба да се натпреварува, не се троши се до последниот атом на силата, а сепак најмногу добива. Во што е трикот?

Овните се материјалисти и претпочитаат удобност. Тие прво се сакаат себеси, па парите, а се останато може да почека. Од љубов кон успехот и удобниот живот, во состојба се да се трудат до невидени размери, се со цел да успеат и да направат сериозни пари. Тие им се силен мотив уште повеќе да се залагаат на деловен план.

Бик

Вистинско време е да го оставите настрана вашето его и отворено да поставите граници во бизнисот. Посветете му се подеднакво на партнерот, а слободните припадници на овој знак ќе запознаат некој кој интелектуално совршено ќе им одговара. Токму кога сте на вистинскиот пат и посветени на себе, не се откажувајте. Внимавајте на свадбата. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

Близнаци

Ги надминавте турбуленциите и сега е време за уживање, но не се опуштајте премногу. Ќе добиете добри вести на работа, можеби унапредување или некаква мотивација. Премногу се грижите за другите, што ви ја троши енергијата. Разговорот со партнерот ќе ги реши проблемите и дополнително ќе ја зајакне вашата врска. Најсреќните денови ќе бидат четврток и сабота.

Рак

Неделниот хороскоп предвидува нови познанства и идеи кои многу лесно можат да станат реалност. Соберете амбициозни и позитивни луѓе околу себе и неделата никогаш нема да ви биде подобра. Не се фалете со пари за да можете да реализирате се што сте зацртале. Опуштете се и најдете време за себе. Најдобри денови ќе бидат понеделник и петок.

Лав

Во бизнисот сè оди по свое, иако се премислувате дали може да биде подобро и повеќе. Во љубовта моментално сте на крстопат и мора да пресечете. Не е лесно, но што и да правите ќе ви биде полесно. Останете подалеку од алкохол за време на топлите денови и поминувајте повеќе време со семејството. Најсреќните денови ќе бидат среда и сабота.

Девица

Останете доследни на себе на работа, темелноста и трудољубивоста ќе ве доведат до успех. Не бидете премногу критични кон пријателите и саканите и „солете им го мозокот“ за секоја ситница, наместо тоа понудете решенија од ваша гледна точка. Што се однесува до здравјето, внимавајте на исхраната, а исхраната би била добредојдена. Најдобри денови ќе бидат вторник и недела.

Вага

Харизмата која е составен дел од вас ги радува сите во вашето опкружување, но претерувањето со шеги може да создаде недоверба кај другите. Можно е погрешно да ве протолкуваат. Во текот на неделата очекувајте повик од многу силна и способна личност. Бившата љубов ќе ви тропне на врата, но нема да има лоши намери. Намалете го стресот и забрзајте го вашиот животен стил. Вашите најдобри денови се петок и сабота.

Шкорпија

Процветавте овие денови, а ѕвездите ви се наклонети и оваа недела. Не потпаѓајте под влијанието и мислите на другите, туку разбудете ја вашата интелектуална страна. Идеално време е да започнете нов бизнис или хоби. Избегнувајте кавги со партнерот. Вашите најсреќни денови се вторник и петок.

Стрелец

Поминавте низ тешките моменти од претходните денови и сеуште сте импресионирани. Бизнисот моментално е на пауза, но деловната можност за која сонувавте допрва доаѓа. Поминувајте повеќе време со пријателите затоа што тие ќе ви посочат работи што не ги гледате, а кои ве засегаат. Избегнувајте напор и стрес. Најдобри денови ќе бидат петок и недела.

Јарец

Оваа недела не знаете каде да погодите кога е работата во прашање, добро организирајте се и се ќе постигнете на време. Тврдоглавоста тргнете ја на страна и обидете се да ги решите несогласувањата во семејството со разговор или компромиси. Внимавајте што им кажувате на другите, избегнувајте озборувања бидејќи многу лесно може да се случи да ве одведат „до заб“. Останете подалеку од прејадување. Најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

Водолија

Неделниот хороскоп ве предупредува да не гледате наназад и да ги вртите сликите во вашата глава, туку да се фокусирате на идните планови. Работете на себе затоа што никогаш не е доцна. Пазете се од непотребно трошење пари, бидејќи наскоро ќе дојде моментот кога ќе ви требаат. Кога станува збор за љубовниот живот, дајте им шанса на новите луѓе. Среда и сабота се најсреќните денови за вас.

Риба

Припадниците на овој знак ќе мора да ја спуштат топката на работа и не очекуваат сите да им се поклонат. Играјте паметно и потрудете се да оставите најдобар впечаток. На вашиот партнер му треба повеќе нежност. Изненадете го со убав состанок или нешто што многу го сака. Вашите најдобри денови се вторник и петок.

Loading...
Next Post

Шабан Шаулиќ му предвиде победа на Нермин: Победникот на Ѕвездите на Гранд откри што му рекол покојниот пејач, а ова е негова желба сега!

Нермин Ханџиќ (19) ја однесе победата во музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а кога ја слушна прогласувањето на победникот за малку не се онесвести. -Сите што дојдоа вечерва во финалето секако очекуваа победа, но навистина конкуренцијата беше можеби најсилна досега, а сите кандидати беа феноменални – искрено изјави тој. Напорот и […]