OГРОМНА ТАГА Познатата актерка пoчина на 37 години!

admin22
loading...

Во последната објава на Инстаграм, која се појави на 8 мај, можеме да ги видиме нејзините слики во многу лоша состојба.

Актерката Марни Шуленбург, почина на 37-годишна возраст, по двегодишна борба со ракот.

Телевизиската ѕвезда почина во болницата, во Њу Џерси, од рак на дојка, кој бил во четврта фаза.

Тажната вест ја соопштија нејзините соработници. Марни беше позната по сапунските опери „Како светот се врти“ и „Еден живот да се живее“.

Во последната објава на Инстаграм, која се појави на 8 мај, можеме да ги видиме нејзините слики во многу лоша состојба.

Марни ја има двегодишната ќерка Кода со која ги помина последните моменти и го прослави Денот на мајката.

– Немаше гаранција дека ќе бидам дома на Денот на мајката. Бев пуштена од болница во петокот доцна навечер, но со апарат за кислород – ја започна приказната ТВ ѕвездата.

Таа беше во брак со актерот Зек Робидас. Тие се венчаа во 2013 година, а две години подоцна ја добија ќерката Кода.

Зек во објава на Фејсбук ја потврди смртта на поранешната љубов.

– Те молам, не кажувај дека Марни ја загуби битката со ракот. Тоа едноставно не е точно. Секој ден ја гледав како го победи ракот. Таа е неверојатна. Решивме да ја „нападнеме“ нејзината дијагноза со слеп оптимизам.

Разговаравме само за иднината и продолживме да одиме напред. Не знам дали ова беше точно, но тоа е се што знаевме да направиме – истакна актерот.

Во својата објава за Денот на мајката, Шуленбург откри дека и била дијагностицирана само неколку дена пред истиот празник, само две години порано.

– На 8 мај 2020 година дознав дека имам рак на дојка и навистина мислев дека мојот живот е завршен. Две години подоцна, сè уште сум тука и секој месец ми се подобри шансите да останам жива– напиша ѕвездата, но за жал не успеа да победи.

Loading...
Next Post

Не не, мојава свекрва е нешто невидено - мислам дека досега не сте слушнале за вакво нешто!

Не, мојата свекрва не е како другите – мислам дека досега не сте слушнале за вакво нешто! „Се омажив малку постара, на 32 години. Долго време не можев да се одлучам и на крајот донесов многу „правилна“ одлука. Мојот сопруг има четириесет години, а неговата ценета мајка има 66 години. […]