Огромна тага во домот на Сара Мејс и Димитар Атанасовски – Водителот скршен од болка

admin22
loading...

Пејачката и харфистка Сара Костадиновска попозната како Сара Мејс и водителот и маркетинг шеф Димитар Атанасовски се секако една од најпознатите македонски брачни двојки, кои имаат јавна професија.

Нивната прва официјална средба била во емисијата „Тротоар“. Сара била гостинка, а Димитар домаќин на шоуто. Почнале да излегуваат години подоцна, за време на емитувањето на лиценцираниот проект „Танц со ѕвездите“ каде и двајцата се натпреваруваа.

– Често се гледавме, па така почна да се развива љубов (се смее). Првиот бакнеж ни беше по завршувањето на емисијата посветена на англискиот валцер- ни откри Мејс.

Пејачката и водителот со необичен и уникатен танц го означија и стартот на нивната свадбена веселба, благодарение на искуството кое го стекнаа во шоуто.

– Димитар е „најдобар“ во повеќе категории. Мојата најголема инспирација, љубов и поддршка. Способен и разбран. Умен и убав.

Вљубеник во природата и животните. Интересен и забавен. Независно како и да го поминуваме времето заедно, дали е тоа прошетка со куче, планинарење, возење со мотор, патување, гледање филм или табла на тераса, многу е лесно и прекрасно кога си вљубен во оној кој најмногу те смее“–раскажа Сара во интервју за „Женски Магазин“.

Она што е евидентно едека Сара и Димитар се речиси неразделни во многу нешта. Како посветени родители на (засега) првиот плод на нивната љубов, нивната ќеркичка Илина, во извршувањето на домашните обврски, културно-забавниот живот, забавата, релаксацијата…

Во многу нешта, а однеодамна и во она што се нарекува заеднички настап во маркетиншко-рекламни цели. Како двојка од турска серија, што би рекла и самата Сара, објави Вистона во една прилика. Пред да се роди Илина, Димитар во Женски магазин изјави:

– Овие девет месеци барем мене ми поминаа како 9 секунди. Искрено, сите на почетокот не плашеа, ова ќе се случува, тоа ќе се случува, ама навистина, девет месеци како песна.

Сара е толку чукната, што на неколку дена пред да се пораѓа, игра ора по свадба и планинари за да види каков поглед ќе има од врвот.

Инаку, генерално, мене ми поминуваа деновите буквално како сите нормални денови претходно, со исклучок на тоа што не возевме мотор само годинава.

Инаку, Сара не беше воопшто трудница што се жали и ѝ е тешко (за моја среќа), па немам некој посебен ангажман. Искрено, јас бременоста нејзина, не ја ни осетив“, вели Димитар.

Денеска за жал овој свет го напушти мајката на Димитар Атанасовски, Сузана. Пријателите на социјалните мрежи се простија со неа објавувајќи дека долго се борела со болест. Пишуваат дека била неверојатно добра жена и многу ќе им недостасува.

Димитар на својот Фејсбук профил објави ск ршено срце и ја споделил објавата на профилот на неговата мајка:

-Почитувани, со тешко срце ве известуваме дека нашата најсакана сопруга, мајка и баба, нашата лавица Сузана, после огромна битка која неуморно до последна секунда ја водеше, денес не напушти.

Сите пријатели и роднини ќе можат за последен пат да се поздрават утре (8ми декември) во 10:00 цасот во капе лата во Бутел. Суки наша, вечно ќе ни недостасуваш, остави празнина која никогаш нема да може да ја пополниме. Поч ивај во мир и спокој“.

Сопругата на Димитар, Сара Мејс е исто така многу тажна по загубата на свекрвата и напиша: Сукле… Ќе ни фалиш многу…“

Loading...
Next Post

МАКРОН ЈА ЗАВЕДЕ 24 ГОДИНИ ПОСТАРАТА УЧИТЕЛКА: Започнале романса кога има само 18 години - тогаш тој и ветил една работа!

Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит Троње со години привлекуваат големо внимание во јавноста поради нивната необична љубовна приказна. Брижит влегла во неговиот живот кога имал само 15 години, прво му била учителка, па љубовница, а на крајот му станала сопруга на претседателот на Франција. Посебно внимание во нивната љубовна […]