Орданоски брзо ја преболе Агнеса, пак си фати плавуша? (ФОТО)

admin22
loading...

Пред неколку месеци поранешниот директор на АЕК, Роберт Орданоски на Фејсбук објави дека по 18 години брак се разведува од неговата сопруга Агнеса Органџиева. Коментарите беа на сметка на двајцата, има и навреди и бројни критики.

Како најзасегнат од навредливите коментари, Ордановски, во интервју за „ММС“ вели дека се обидува да ги игнорира навредите на луѓе коишто не знаат каква е неговата состојба и што му се случувало во животот.

Не реагирам на коментарите. Што да правам со нив? „Дебел“, „прасе“ .. Јас сум свесен за својот физички изглед и немам комлекс. Таков сум роден полничок и цел живот сум.

Порано мислеа дека сум дебел бидејќи сум директор ама еве сега четири години не сум директор и пак сум полничок.

Таква ми е конституцијата, се качувам на Водно и не јадам, ама… Кој ме сака таков одлично, а на кому му смета мојот физички изглед нека не ме гледа воопшто.

Јас сум тој. На 52 години што можам да сменам. Да почнам од почеток, да станам манекен… Лани имав сериозни здравствени проблеми и тој момент ми е малку тажен.

Имав висок притисок, имав запушена каротидна артерија и која е предуслов за разни ситуации од кои некои се фатални.

За коментарите за неа не сакам да ги читам, некои ја поддржуваат, некои не. До вчера мислев дека имаме идеален брак, вели Орадновски.

Претходно, пак, неговата сопруга на социјалните мрежи го промени презимето од Орданоска во Органџиева, нејзинито моминско презиме.

Агнеса, пак, неодамна за медиумите изјави дека дури 80 осто од коментарите во јавноста се на нејзина страна, и му се заблагодари на Орданоски што ја направил актуелна и и го зголемил бројот на следбеници на инстраграм.

И Орданоски, по разводот, сподели пост кој е различен од останатите, а него се гледа дека тој ужива излегувајќи по скопските локали.

Една од многуте негови слики на кои е излезен дали со ќерките или со друштво е сликана во популарен скопски клуб, и на неа сосема кратко пишува: Сношти.

На прв поглед, Орданоски изгледа дека е сам на сликата, но зад него ѕирка жена со руса коса, па изгледа дека по Агнеса, тој повторно ужува во друштво на уште една „плавуша“.

Извор: Галама

Loading...
Next Post

Младенците и сватовите во шок - Познат скопски бенд си заминал на сред свадба

Полицискиот час од денес се укинува, угостителските објекти останува да работат само на отворено, а се дозволува и одржување на настани, свадби, прослави и веселби на отворен простор. Владата на денешната седница ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и ги донесе следните одлуки: – Почнувајќи од 16 јуни […]