Отишол во болницата со скршена рака, утредента му било кажано дека му останале САМО уште 24 часа живот

admin22
loading...

Младиот менаџер Џејмс Мекгил имаше успешна кариера како еден постар службеник во Гугл кога ја скрши раката во декември минатата година. Тој отишол во болница бидејќи забележал дека коската не му зараснува. Наскоро започнаа и други необични симптоми кои немаа никаква врска со раката.

Џејмс бил работник во канцеларијата на Гугл во Ирска и забележал дека има разни компликации откако ја скршил раката. Почна да ја губи рамнотежата кога одеше, се сопнуваше и ја губеше силата во левата нога. Наскоро потоа, тој ја изгуби способноста да проголта храна, а потоа и течност.

По снимањето со магнетна резонанца, се открило дека младиот човек има лимфом, еден вид рак на мозокот. Неговата тежина одеднаш се преполови и двајца лекари му рекоа дека нема да живее подолго од 24 часа, најмногу уште неколку дена.

За да соберат пари за да го прилагодат неговиот дом кон неговата состојбата неговите пријатели ја започнаа страницата GoFundMe. “Кога ме повикаа од клиниката, веднаш се јавив. Откако ми ја кажаа дијагнозата, се струполив во прегратките на татко ми. Се скршив кога сфатив што ме чека”, изјавил младиот човек за Дејли меил.

По операцијата која го потврди туморот, момчето ја изгуби можноста да стане од кревет. “Дополнителна болка беше што не можев да им кажам на никој на моите пријатели лично затоа што посетите беа забранети поради вирусот корона.

Морав да им ја кажам оваа вест преку видео повик. Беше јасно колку сум болен, изгубив 59 килограми до мај, вели младиот човек. “Се сеќавам кога ми рекоа дека лекарот рече дека имам само 24 часа живот, но јас бев во транс и халуцинирав дека вечерам со Ким Кардашијан во еден ресторан во Лондон.

По неколку рунди зрачење, почнав да се чувствувам малку подобро. Сега мојата цел е да ги поминам зимските празници со моето семејство ако можам. Многу ќе ми значеи. Нема да биде лесно, ќе биде потребно да се направат кабли на таванот за да ме поддржат, но знам дека толку многу луѓе се на моја страна “, вели Мекгил.

Loading...
Next Post

Цела Југославија плачеше по неговата смрт: Трагичната судбина на легендарниот пејач!

Иако поминаа дваесет години од смртта на Милан Младеновиќ, еден од најважните уметници на поранешна Југославија, легендата за него живее со иста ревност. Шармерот кога повеќето жени сè уште го сметаат за прототип на совршен маж со неговата несебична работа остави длабока трага во музиката што членовите на сите генерации […]