ОТКРИЕНА ГОЛЕМАТА ТАЈНА НА АНА БЕКУТА И МРКА! Се дозна зошто тие НИКОГАШ не се заколнале на љубов пред Бога!

admin22
loading...

Милутин и Ана немаа деца, поради што нему и на Ана им беше многу жал.

Висок функционер на Социјалистичката партија на Србија, боем, весел човек и омилен политичар помеѓу естрадата, Милутин Мркоњиќ, почина пред два дена на 80-годишна возраст во Белград, во Институтот за кардиоваскуларни заболувања „Дедиње“. “.

Иако ја сакаше пејачката Ана Бекута и со неа ги помина, како што сакаше да каже, најубавите години од животот, се грижеше и за својата официјална сопруга, која ја почитуваше до својата см рт.

Милутин и Ана немаа деца, поради што нему и на Ана им беше многу жал.

– Жал ми е што јас и Милутин не се запознавме порано и што немавме шанса да бидеме родители. Често се шегуваме и зборуваме како би се викало нашето дете и дали би сакале девојче или момче, бидејќи нашата љубов е многу силна, а мислам дека Милутин би бил одличен татко.

Мојот син го третира како вистински татко, а моите внуци како дедо – истакна Бекута во своите претходни интервјуа.

– Нема болка поради загубата на саканиот партнер, Ана не беше во можност да зборува за медиумите. Таа побара разбирање и истакна дека минува низ најтешкиот период во животот.

Сепак, таа на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија во црно-бело и напиша стихови од нејзината песна кои можеби најдобро ја опишуваат нејзината емотивна состојба.

„Секој ден од нашата љубов е два дена на сеќавање…“.

– Само се препуштив на стилот и реков Бог нека ми испрати што мисли дека ми треба. Да не губиме надеж без разлика на несреќите и бродоломи.

Вистинската личност се појавува кога сте подготвени за тоа, кога се сакате себеси. Навистина чекав, првата половина од животот помина во потрага.

Кога се запознавме, јас имав 52 години, тој речиси 70. Но, да се сретневме порано, можеби немаше да се препознаеме. Не е како да знаеме што е љубов во дваесеттите и триесетите.

Дури подоцна го сфаќаме тоа, кога со мудрост и искуство на нивно место ќе се стават некои вредности – истакна тогаш Ана.

На прашањето за бракот со Милутин, таа одговори со насмевка, како да не жали што не е негова сопруга и пред Бога.

– Не планирам да се мажам. Сакам да бидам слободна, а меѓу нас постои доверба од самиот почеток. Бракот и онака ништо не би сменил, хартијата ништо не ни значела – истакна таа сигурна во љубовта што ја чувствуваат.

Loading...
Next Post

СИТЕ ЗБОРУВААТ ЗА ТОА ШТО МУ СЕ СЛУЧИ НА БОБАН РАЈОВИЌ ВО СКОПЈЕ, А ТОЈ СЕГА СЕ ОГЛАСИ: Ова сеуште го немав доживеано!

Иако пејачот често не ја покажува во јавност, Драгана Рајовиќ е вистинска природна убавица. Драгана и Бобан се во брак 29 години и имаат три деца; ќерката Ивана и Анѓела, и синот Андреја: а иако ретко се гледаат заедно во јавност, сопругата на пејачот му е најголемата поддршка. Неговите наследници […]