ОВА ДОСЕГА НЕ СЕ СЛУЧИЛО ВО „ЗВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“! Ана Бекута имаше СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА за натпреварувачот – пејачката ги воодушеви сите!

admin22
loading...

Ана Бекута ги воодушеви сите кога му ја соопшти својата понуда на натпреварувачот Александар Симиќ.

По скандалот кој изби по настапот на Анастасија Иќуруп, која доброволно ја напушти конкуренцијата на Звезда Гранда, новата епизода донесе уште нови и неочекувани настани.

Бурни реакции предизвика дуелот меѓу кандидатката на Марија, Мелиха Имшировиќ и момчето од тимот на Снежана, Велид Ханџиќ.

Имено, првата кандидатка Мелиха ги освои сите шест гласа, а Валид пет, кога Џорџ Давид го повлече последниот глас. Бекута штом го забележа тоа, го повлече својот глас, кој и го даде на Мелиха од тимот на Шерифовиќ, сметајќи дека во тој случај и двајцата заслужуваат по пет гласа.

“Во право си Ана, прилагоди го копчето за мојата натпреварувачка, ти благодарам! Верувај ми. Немаш поим Ана што ми направи сега”, извика револтираната Марија.

„Ти си хистерична!“ – одговори Бекута, но погледот на Марија рече дека е во шок.

Поповиќ веднаш и дал збор сакајќи да го слушне нејзиното мислење за новонастанатата ситуација.

“Мислам дека Ана направи голема услуга за мојот кандидат и мене. Таа виде дека Џорџ не го даде својот глас на Велид и потоа го исклучи копчето што и го даде на Мелиха! Нема да објаснам зошто и се заблагодарувам”, објасни менторот на Мелиха.

„Те молам, само пишувај грди коментари на социјалните мрежи таму. Хистерична си, што правиш“, рече Бекута.

Она за што сите зборуваат е секако потегот, односно понудата на Ана Бекута која со својот гест ја воодушеви целата публика.

Натпреварувачот Александар Симиќ (21) од Мионица остана запаметен по оперската изведба, ги напушти студиите, но во емисијата не ја откри причината.

Ана љубопитно го прашала дали воопшто планира да продолжи со студиите, а потоа направил нешто што никој досега не го направил – таа му понудила да го финансира неговото образование.

„Да, но не во моментов“, одговори Александар на прашањето за напуштање на факултетот, а Ана додаде:

„Те прашувам затоа што би сакал да ги сносам трошоците за твоето образование ако одлучиш, навистина би ми било чест“.

„Бев со буџет, се откажав поради некоја друга причина. Ви благодарам многу“, рече тој.

„Ако некогаш се предомислиш…“ продолжи Бекута.

Погледнете еден од настапите на Александар Симиќ во Звезда Гранда:

Loading...
Next Post

Христијан Мицкоски го откри следниот чекор на ВМРО ДПМНЕ доколку нема предвремени избори во Македонија!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ; Христијан Мицкоски во „Тема на денот“ во дневникот на Сител истакна дека за оваа национална катастрофа која и се случува на Македонија, оваа влада не е решение туку е проблемот и затоа потребни се предвремени парламентарни избори за да може да се подобрат работите во државава. – […]