Ова е причината зошто Лача го избрка Милан Калиниќ од погребот на мајка си!

admin22
loading...

Причината зошто Лача му рече на Калиниќ да се држи настрана од погре бот: пред 6 години кажа нешто што не му беше дозволено


Најблиските последен пат во солзи се простија од својата сакана Марина. Еден час пред службата, синот на Марина, Милан Лача Радуловиќ, кој беше видно депресивен, и нејзиниот сопруг Александар Радуловиќ Фута, кој тивко положи цвеќе, дојдоа на гроб иштата. Со нив цело време била кумата на Марина, Маријана Петровиќ.


Штом членовите на семејството дојдоа во капелата, обезбедувањето ја затвори вратата, која беше отворена дури кога започна службата. На фотографите и новинарите им беше строго заб рането да се приближуваат до самата капела, па затоа безбедноста беше распределена на целиот погр еб низ гробиштата.


Оливер Мандиќ беше меѓу првите што дојде на пог ребот. Штом пристигна, влезе во капелата, каде што остана до крајот на службата. По него пристигнаа Јелена и Жика од групата Зана, а потоа Жељко Јоксимовиќ, како и големиот пријател на Марина, Данијел Павловиќ.


Иако семејството на Марина ги извести сите заинтересирани за известувањето пред погре бот дека ракувањето е забрането, кога Саша Матиќ дојде на погр ебот, Фута посебно настапи и се ракуваше со пејачот. Неколку минути пред почетокот на службата пристигна и Јелена Карлеуша.

Колку тешко ја поднела смр тта на нејзиниот пријател и соработник, се гледаше на нејзиното лице, додека очите ги криела со големи црни очила. Јелена, исто така, остана во капелата меѓу најблиските до неа за време на службата. Плачеше за Марина цело време.


Меѓу последните што пристигна беше Цеца Ражнатовиќ со венец од бели рози. Таа не влезе во капелата, ниту се збогуваше со семејството на Марина.

Сенка на погребт на Марина фрли скан далот дека синот на Марина, Лача, наводно им забранил на Цеца Ражнатовиќ, Саша Матиќ, Милан Калиниќ и Дамир Хандановиќ да приоѓаат на гр обот на неговата мајка, по што Цеца си заминала. Од нејзиниот ПР тим рекле дека овој инц идент нема да го коментираат.


Синот на Марина, Милан Лаша Радуловиќ, побара Милан Калиниќ да го напушти погр ебот, бидејќи наводно не му простил за навредата што ја кажал на неговата мајка во „Пинкови вездички“.

Милан тогаш ја повика Марина МИЛФ, веројатно сакајќи да и даде комплимент, но тој само предизвика скан дал. Лака не му простува на Калиниќ!


– Не знам дали сте слушнале за терминот МИЛФ – ја праша Милан Калиниќ збунетата Марина која рече дека не слушнала и не знае што значи. Тогаш Зорица Брунцлик скокна во од брана на Туцаковиќ:

– Мислам дека ова беше навистина грдо, и ако не се извиниш, ќе го напуштам шоуто.

Сите членови на жирито ги спуштија своите места во знак на протест, додека Милан се правдаше дека терминот е користен во фил мовите за воз расни.

Loading...
Next Post

Голема така во домот на Дара Бубамара, замина најважната личност нејзиниот живот!

Познатата српска пејачка Дара Бубамара вели дека е срамота што нејзините колеги се жалат дека немаат пари, а се „полни како брод“. – Не можам да верувам дека кукаат моите колеги, а претходните години заработија многу пари. Тоа ми е страшно. Поединци зад себе имаат 30,50 години кариера и се […]