Ова е убедливо најхрабриот Македонец во Ѕвездите на Гранд – На жирито им рече може да ве учам како се пее!

admin22
loading...

Стефан Величковски пееше без тронка трема пред познатата екипа на жирито во ЗГ, но неговиот настап не заврши во добро светло.


По падот во втората песна, тој беше окарактеризиран како многу самобендисан, бидејќи не ги прифаќаше критиките што беа упатени кон него.

Имено, тој не се согласи со изјавата на Цорџе Давид дека не ја пеел добро песната на Саша Ковачевиќ.


– Не, Саша Ковачевиќ беше добро испеана! – му одговори Стефан.

– Би те однел во мојот тим, но се плашам дека ти ќе треба да ме учиш да пеам, а не јас тебе – му одговори рокерот, на што кандидатот се согласи:


– Апсолутно. Зошто да не? – одговори тој, што го предизвика гневот на Јелена Карлеуша.

Иако Саша Поповиќ тврди дека токму тоа му треба ментор и дека прашината, всушност, се крена непотребно, Јелена Карлеуша инсистираше на тоа дека Стефан е самобендисан и не прифаќа критика и дека е меѓу првите што му дадоа „не“.


“Едно е да се биде самоуверен, а едно е да се возбудуваш без покритие. Ти, момче, не си самоуверен. Возбуден си. Не беше толку добар за да бидеш толку сигурен”, му рече пејачот.

Таа потоа им се обрати на членовите на жирито:

„Меѓу другото, тој рече дека може да го учи Џорџе Давид да пее, меѓу другото, не ја персираше Марија, и рече дека очекува четири, пет гласа и гласот на Марија“, налутено наведе таа.

Водителката Сања стоеше неподвижна покрај Стефан и ги слушаше коментарите со него во блескав фустан што одлично ја истакнуваше нејзината витка фигура.

„Колку пати сте кажале нешто што е нереално? веднаш доби одговор од Вики, која не можеше да разбере зошто го осудуваат: „Не е лошо да сонуваш и не е лошо да сакаш … Колку пати сте посакале нешто што не беше реално, и го постигнавте? „

„Па, штом го постигнав тоа, тоа беше реално“, изјави низ смеа Вики.

Марија Шерифовиќ и Босанац се согласуваат дека Стефан знае да пее, но дека овој настап сигурно не бил од неговите најдобри.

“Толку лесно, во таа емоција, слична на балада, продолживте да го пеете Саша Ковачевиќ? Тоа не може да се случи во сто животи”, истакна Марија.

„Твојот ритам е како да си од Нови Сад“, додаде Босанац, обидувајќи се да му објасни дека требаше да биде малку пожив.


И повторно, Стефан имаше одговор за членовите на жирито, што страшно ги иритираше. Никој освен Вики Миjковиќ не му даде „да“.

Македонскиот пејач Стефан Величковски, кој ја отвори 14. сезона на „Ѕвездите на Гранд“, веќе нема да пее во шоуто.

Иако го помина првиот круг и го избра Ѓорѓе Давид за свој ментор, тој не се појавил на првите две проби со него. Стефан потоа ја известил продукцијата дека веќе нема да се натпреварува, пишуваат српските медиуми.

„Ова ми е трета година по ред да пеам во ‘Гранд’ и навистина многу ми помогна во кариерата. Имам премногу настапи и не можам соодветно да се посветам на натпреварот годинава, ми треба пауза.

Лани имав одлична соработка со Вики, а сега одлучив да се повлечам пред да му го трошам непотребно времето на Ѓорѓе. Имам поддршка од Саша Поповиќ и ‘Гранд’ за сè што работам, па се надевам дека многу наскоро таму ќе промовирам нешто ново на македонски јазик“, рекол Величковски.

Loading...
Next Post

Д-р Шеклер: Обрнете внимание на овие три симптоми - Делта сојот е веќе присутен

Српскиот вируолог и микробиолог д-р Миланко Шеклер во денешната утринска програма зборуваше за новиот „делта“ вид на корона. Тој ги објасни клучните разлики меѓу тоа и претходните соеви и ја истакна својата позиција, за која посочува дека е оптимистичка, но тоа го наведува претпазливо. „Вирусот Делта, т.е. поранешен индиски сој, […]