Ова мора да го знаете, ако користите дезодоранс против потење

admin22
loading...

Постои одреден период од денот кога се става дезодорансот. Голем дел веројатно веднаш по бањањето го користат, но тоа не е вистинското време.

Всушност вистинското време е пред спиење. Антиперспирантот за разлика од дезодорансот, кој само ги неутрализира непријатните мирис, спречува жлездите да произведуваат пот.

Неговата улога е да ги затне жлездите, иако тоа медицински не е познато колку е добро. Но доколку имате проблем, секако на своја одговорност може да почнете да користите антиперспирант на таков начин.

Тоа не значи дека наутро не треба да се туширате, зашто тогаш почнува дејството на антиперспирантот. Едниот ќе се измие, но другиот ќе биде многу поефикасен откако ќе се направи тоа претходно.

Loading...
Next Post

ВИКЕНД ХОРОСКОП (2-3 Мај): Изненадувања и промени за неколку знаци

Овен Најдобро решение за уште подобар викенд, би ви било проблемите да ги оставите на страна и максимално да се релаксирате. Игнорирајте ги сите оние кои ви одат на нерви и бидете насмеани во текот на целиот викенд. Бик Не очајувајте доколку ви се случи мала караница со партнерот. Со […]