Оваа година ќе биде НАЈТЕШКА за овие четири знаци oд Зодијакот!

admin22
loading...

Некои астролози веруваат дека влијанието на затемнувањето на Месечината веќе може да се почувствува, иако тоа се случува само во ноември.

Она што го издвојува ова затемнување на Месечината од сите претходни е тоа што е најдолгото затемнување во историјата и поради тоа, остатокот од 2022 година ќе биде особено тежок за овие четири знаци:

ЛАВ

Loading...

Астролошките промени кои претстојат ќе имаат најголемо влијание врз вашата кариера, поради што е тешко да се предвиди во која насока ќе се случат промените. Од една страна, можно е да имате големи неочекувани успеси, но можно е и работите да тргнат надолу.

Размислете внимателно за тоа колку сте задоволни од тоа каде е вашата кариера денес, колку сте ценети на работа и колку шанси се дадени на вашиот потенцијал.

Доколку поради некоја причина не сте задоволни, бидете храбри и најдете нова работа, не толку поради минатото и сегашната ситуација, туку поради иднината.

ШКОРПИЈА

Големите промени се природна појава за вас. Не се плашите од новото и различното, но она на што треба да обрнете внимание е дека интензивните промени пред вас би можеле емотивно да ве исцрпат и да ве исфрлат од колосек.

Слободно препуштете се на вашата потреба за креативност, само почитувајте ги оние кои ве предупредуваат за опасностите од непромислените одлуки.

ВОДОЛИЈА

Водолиите ќе го почувствуваат влијанието на полето на семејството и емоциите. Доаѓа време кога ќе бидете почувствителни и поемотивни од вообичаено, а ќе ве мачат некои прашања поврзани со семејството кои досега не ве вознемирувале и кои ќе бараат брзо одлучување.

Не оптоварувајте се со тежината на емоциите бидејќи ова е моментот кога конечно ќе се справите со нив.

БИК

Можеби работите нема да одат според планираното, но ова е идеално време да се подготвите за сите цели што си ги поставивте.

Време е да ги заборавите сите стари навики, особено оние кои застанаа на патот за остварување на вашите соништа, да ги исфрлите старите модели на однесување и да започнете да тренирате импулсивност и спонтаност.

Loading...
Next Post

Неочекувани пари неделава за овие два знака од Зодијакот!

Периодот од 15 до 21 август ќе биде доста возбудлив за некои хороскопски знаци, пишува Sensa. ОВЕН За Овенот третата недела од август ќе донесе два меѓусебно исклучувачки трендови – некои од нив буквално ќе работат додека не паднат, а некои, напротив, ќе ѝ дадат полна рака на својата мрзеливост. […]