Овие три хороскопски знаци до 16 август ќе имаат среќа до небо!

admin22
loading...

Хороскопот открива – 3 знаци ја чекаат љубовта додека Венера е во Девица (до 16 август)!


Венера на 22 јули се претвора во знак на Девица, во кој ќе остане до 16 август. Девицата е аналитична, посветена, искрена, а Венера е планета на љубов, топли емоции и романса. Во овој период, ние ќе бидеме особено фокусирани на подобрување на искреноста во односите и решавање на старите конфликти.


Венера во Девицата ќе ја разбуди Анахата – срцевата чакра на љубовта што спиеше со многу луѓе во последните неколку недели. Време е за комуникација и живописни емоции.

Интензивните емоции и страсти ќе стивнат, но Венера кај Девицата може долгорочно да ви донесе среќа во љубовта. Сè што ќе решите сега ќе има позитивен ефект врз иднината. Темелите во љубовта што ќе ги поставите ќе бидат цврсти и силни. Осамените срца полека ќе ги отфрлат сите илузии и заблуди и со чисто срце и енергија ќе започнат нови романтични авантури.


Хороскопот открива дека од 22 јули до 16 август може да биде исклучително поволен период за љубов, а во галеријата подолу прочитајте кои знаци ги чека вистинска бајка!

Овен

Без разлика дали планирате патување или професионална обука, секогаш ќе бидете фокусирани на лични цели. Вашата владејачка планета Меркур ќе биде ретроградна во домот за кариера.

По напорниот и тежок емоционален период, за овенот конечно доаѓа среќа во љубовта. крајот на јули ќе им биде наклонет и ќе им донесе можност да запловат во мирна љубов. Тоа ќе им помогне да бидат среќни конечно и да се посветат на важните работи од нивниот живот.

Искористете го ова време за да ги прегледате, рефлектирате и преоцените вашите професионални цели. Исто така е добро време да ги поставите потребните граници во деловното опкружување.

Вага

Одличен период полн со успех

Ваги, дали сте подготвени за голем успех? Во август ќе бидете во центарот на вниманието на неколку начини и во тоа ќе уживате. Ќе имате силна желба, но и можности за хуманитарна работа. Здравјето ќе цвета.


Полна месечина ќе ја разниша вашата куќа на пријателството, но тоа нема да биде лошо, напротив, ова ќе донесе јасност во оваа област од вашиот живот, а вашите надежи, желби и соништа ќе се искристализираат и нема да бидат пречка да ги достигнете. Исто така, ќе уживате во полето на љубовта.

Водолија

Ова е година на Водолиите и може да биде најдобрата во вашиот живот! Вашиот владетел Уран сега оди право и тоа е само по себе предност за вашиот знак.

Конечно ќе им се насмевне среќата и ќе доживеат финансиски успех. Навистина добар месец што се однесува до вашата професија и бизнис успех.

Овој месец не би требало никој да ви дише во вратот, оние кои се над вас би морале да ве остават да си го работите она што го умеете.

Loading...
Next Post

НАЈТОЧНИОТ хороскоп на светот: Дознајте што ви открива древниот календар на МАИТЕ!

Астролошките знаци на Маите се поделени на 19 хороскопски знаци во астролошкиот систем развиен од античко време. ЧЕН: 2 јануари до 21 јануари Луѓето родени во знакот Чен се ноќни и претпочитаат ноќ од ден. Времето пред самрак и пред зори е вистинското време за вас и тогаш имате најголема […]