Овие ТРИ знаци денес ги чека нешто посебно !

admin22
loading...

Од среда, 18 мај 2022 година, романсата лежи во тоа што еден од постојаните транзити, Месечината на плоштадот на Нептун, ни дава можност да сонуваме големи соништа – со нашиот романтичен партнер.

Ова не е секогаш случај; не секогаш се согласуваме за се и понекогаш тоа предизвикува тешкотии. Компромисот е обично одговорот, па дури и тоа бара сила.

Но, од среда не барајте компромис бидејќи не е потребен. Тоа е ден кога вие и вашите најблиски едноставно се согласувате за сè, вклучувајќи ги и одличните идеи.

Лав

Денес имате среќа во љубовта бидејќи чувствувате дека партнерот конечно ве заробува. И има многу во вашата глава да прифатите, па кога некој конечно ќе ве разбере, тоа е феноменално.

Она што ве прави среќни во оваа ситуација е тоа што никогаш не наоѓате луѓе кои дури и сакаат да се потрудат да ве разберат и поради тоа се чувствувате како да не сакате да се обидувате.

Знаете дека сте сложени и дека вашата креативност може да ги заплаши луѓето; сте виделе дека вашата врска со луѓето станува толку несигурна што тие буквално ве земаат и ве оставаат, заедно со вашите моќни таленти и способности.

Не можете а да не бидете толку талентирани, но сте претрпеле изолација поради вашата способност да правите речиси сè добро. Она што е најдобро е саканата личност да го прифати ова во вас.

Тие сакаат што сте талентирани и способни. Тие не ви стојат на патот и не се компромитирани од вашата континуирана извонредност.

Шкорпија

Она што ве прави толку посебни во љубовта што ја имате е фактот што вашата личност изгледа дека ги сака истите работи како и вие, а вие дознавате дури од среда.

Како овој ден да ви ги отвора портите на комуникацијата; но не само комуникација, туку онаа која дозволува соништа и модели.

Вие двајца сакате повеќе од она што се гледа, во заедничкиот живот во вашите животи, кога сте секој за себе.

И двајцата имате целосна намера да ги поддржувате соништата на другиот затоа што верувате во нив, а тие во вас. Тоа е толку убаво чувство и за двајцата што не се чувствувате загрозени затоа што другиот сонува.

Понекогаш паровите не сакаат да ја поттикнат идејата за учество во работи кои не се засноваат на парови, но вие и вашата личност се разликувате во тој поглед.

Сакате да ја поддржувате индивидуалноста еден на друг и во овој период ќе се чувствувате безбедно и здраво, знаејќи дека тие можат да бидат тоа што се и да ве сакаат во исто време.

Водолија

Научивте толку многу во вашиот живот и конечно почнувате да разбирате како тие лекции се исплателе. Не секогаш сте имале блажен љубовен живот; всушност многу си страдал поради сопственото незнаење.

Но, вие сте некој кој инсистира на големина за себе, и ако тоа значи дека ќе го постигнете на потешкиот начин, нека биде така.

Никогаш нема да го мислите вашето минато искуство како нешто помалку од совршена лекција и лекција што ве одведе таму каде што сте сега, што е среќно, задоволно и цврсто воспоставено во врската со некој што го сакате и почитувате.

За време на Месечиниот плоштад на Нептун, вие и вашиот партнер разговарате за ова и колку време ви требаше конечно да се најдете и низ што требаше да поминете и двајцата за да стигнете до местото каде што сте сега.

Овој разговор ќе ви донесе насмевки на лицата, заедно со одредено чувство дека сте „среќни“.

Loading...
Next Post

За овие 4 знаци од Зодијакот втората половина на 2022 година, ќе биде посебно среќна и ќе им ги исполнат сите желби!

Астролозите истакнуваат дека за 4 хороскопски знаци втората половина од 2022 година ќе биде драгоцена и среќна! Еве кои знаци на Зодијакот ќе ви ги остварат желбите – дали сте меѓу нив: Близнаци И покрај негативните настани кои се случија на почетокот на годината, овој хороскопски знак успеа да го […]