Овој петок одличен ден за еден хороскопски знак, а лош за тројца

admin3
loading...

Овен (21.03 – 20.04)

За некои моментални настани и случувања ќе треба да одлучите колку ви значат, но и што треба да научите од нив. Ќе бидете чувствителни на она што другите го мислат и зборуваат за вас. Не ги сфаќајте премногу лично. Внимавајте на соработката со деловните партнери, бидете покоректни.

Бик (21.04 – 21.05)

Бидете посмирени и обидете се да најдете заеднички јазик за да не ја ставате вашата работа во ризична положба. Оние кои се во сериозна врска да имаат повеќе разбирања за барањата на партнерот. Внимавајте на нервите, но и на парите, некој друг ќе се обиде да ги потроши.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес ќе истражувате и ќе пребарувате по некои податоци за да дознаете информации за некои минати работи. Ова е период кога ќе се сретнувате со некои стари пријатели. Не преземајте нови проекти, туку размислете ги подобро идеите и случувањата кои ги имате во моментот. Внимавајте, можно е да не бидат правилно разбрани вашите пораки.

Рак (22.06 – 22.07)

Сеуште се чувствува влијанието на полната Месечина, што повторно се одразува како на оние амбициозните, така и на оние помалку заинтересираните лица од овој знак. Може да имате успех во секоја работа која подразбира контакт со многу луѓе, особено во рамките на спортот или уметноста. Не навлегувајте во дискусија со земјените или водените знаци.

Лав (23.07 – 22.08)

Денес голем дел од вашите проблеми ќе се решат уште во утринските часови но како резултат на тоа вие ќе бидете исцрпени. Оваа состојба ќе влијае лошо на вашето расположени и може да охрабри негативно расположение кое вие не треба да ги дозволите. За да го спречите тоа, исполенете го вашето време со работи кои вас ве прават среќни.

Девица (23.08 – 22.09)

Денес ќе бидете во ситуација да се занимавате со нешто кое за вас ќе биде непозната област, со која вие немате никаков допир. Споделете ги вашите проблеми со најблиските и побарајте нивно мислење. Можете да добиете целосно решение за вашите проблеми или делумни идеи кон кои можете да го насочите вашето внимание.

Вага (23.09 – 22.10)

Оптоварени сте со размислување за нешто што всушност веќе започнало и не можете на него да влијаете. Денес сте особено попустливи кон блиските лица кои имаат многу проблеми. Напорен ден бидејќи треба да се организирате добро за да стигне навремено да ги извршите сите обврски кои ви се доделени.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Некој ви дава нејасни ветувања особено кога станува збор за работа со оние кои соработуваат со странци. Ќе добиете прилика да се докажете пред некој Овен или Лав дека тие треба да ја прифатат вашата понуда, особено кога станува збор за научен проект. Се трудите да покажете разбирање за оние со кои работите, но најверојатно ќе барате многу повеќе од нив.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ако денес сте натпреварувачки настроени, бидете сигурни дека тука се крие тајната за успехот. Трошите енергија нервирајки се за неважни прашања и проблеми кои можете и сами да ги решите наместо да се потпирате на некој Рак или друг Стрелец. Ако се занимавате со спорт, уметност или дипломатија, ви претстои голем успех.

Јарец (22.12 – 20.01)

Одличен ден за оние кои сакаат да се докажат во работата која бара креативност и подготвеност во секој поглед, како и големо жртвување. Одлично ќе ви оди комуникацијата со непознати лица или со лицата од маркетинг секторот. Верувате во добар исход на работите кои во моментов ви изгледаат прилично напорни и веројатно имате впечаток дека вие сте главното и одговорно лице.

Водолија (21.01 – 19.02)

Одличниот аспект меѓу Венера и Уран не се рефлектира на вас најдобро, особено не ако често имате впечаток дека неправедно сте критикувани или дека сте предмет на завера. Ќе бидете склони на претерување во се што ќе се случува. Сепак, постои начин да ги поправите грешките.Побарајте помош од партнерот.

Риби (20.02 – 20.03)

Веројатно ќе добиете прилика да го водите разговорот кој ви го закажал вашиот надреден и кој е важен за вашето деловно докажување. Ако сте ги чекале своите пет минути, сега е време да ги искористите поволните случувања и да завладеете во вашиот сектор. Постои можност да добиете некоја награда или пари на игрите на среќа.

Loading...
Next Post

Д-р Коста Тодоровиќ откри како да ја разликуваме короната од некој друг сезонски вирус

Летото е сезона на бројни вируси, па затоа голем број на болести добија епитетот „летна инфекција“. Како да ги разликуваме од ковид 19, чија пандемија сè уште трае? Одговорот на тоа прашање го даде д-р Горан Стевановиќ, директорот на Клиниката за инфективни и тропски болести, на вчерашната прес-конференција. „Разликите се […]