СУЛТАНОТ ИМАЛ 4 ЖЕНИ: Кога умирал, само една била покрај него!

admin22

Прочитајте ја оваа мудра приказна Еден султан имал четири жени. Најмногу ја сакаше својата четврта сопруга – најмладата и најмилата. Султанот и подарил богата облека, накит и сл. Беше среќна и задоволна. Султанот ја обожаваше и својата трета сопруга – исклучителна убавица, која со задоволство ја носеше со себе на […]

ДО КРАЈОТ НА 2022 ГОДИНА ОВИЕ 4 ЗНАЦИ ЌЕ ИМААТ НАЈМНОГУ СРЕЌА: Убедуваат астролозите!

admin22

Астролозите откриваат кои 4 хороскопски знаци ги чека среќа до крајот на годината! Астролозите најавуваат дека до крајот на 2022 година ѕвездите ќе бидат повеќе наклонети кон некои знаци од Зодијакот од другите. Според експертите за астрологија, четири хороскопски знаци очекуваат добри вести и позитивни настани до крајот на годината. […]

1 ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ЌЕ БИДЕ НАЈСРЕЌЕН ВО ЈУЛИ 2022 ГОДИНА: Добива пари, љубов и добри прилики – дали вие сте тоа?

admin22

Кој хороскопски знак ќе биде најсреќен во јули 2022 година – астролозите истакнуваат дека добиваат шанси на полето на љубовта, работата и парите! Астролозите истакнуваат дека еден хороскопски знак во јули ќе има посебна наклонетост кон ѕвездите и планетите – Дали сте тоа вие? Добитници на среќната енергија овој месец […]

Овие 3 знаци од зодијакот никогаш нема да ве издадат

admin22

Што и да се случи, секогаш ќе ви го чува грбот Лојалноста е доблест која во последно време е целосно запоставена. Меѓутоа, кога работите во животот стануваат тешки, ни треба некој кој ќе биде со нас без разлика на се. Астролозите издвојуваат три хороскопски знаци како синоним за апсолутна верност […]

Ова е најборбениот знак на Зодијакот, кој секогаш го постигнува она што го наумил

admin22

Нема друг знак од него што е посилен и поупорен од него Јарецот е хороскопски знак кој ужива да постигнува се што сака. Јарецот е навистина посебна личност која во секое време се труди околу себе да има вистински луѓе на кои им верува. Тој не сака никогаш да биде […]

Овие три знаци важат за најпривлечни, а еве еден од најсреќните

admin22

Кои знаци се сметаат за најубави, најпаметни, најсилни и најсреќни Нема влијание на планетата под која е најдобро да се родиш, но некои знаци имаат доблести кои се високо ценети во општеството, па благодарение на нив нивните членови се најпосакувани во општеството и се истакнуваат. Еве кои хороскопски знаци имаат […]

Како што стареат, имаат се повеќе успех и среќа! Хороскопски знаци кои носат слава на педесеттите

admin22

За некои времето што минува одминува, па со текот на годините стануваат се поатрактивни Вообичаено е верувањето дека како што стареат луѓето стануваат се помалку привлечни, но тоа не важи за некои хороскопски знаци, а како одминуваат годините тие стануваат подобри. Бик Од сите знаци, Бикот најлесно го прифаќа стареењето. […]

Ова се 3-те најубави знаци на зодијакот

admin22

Во многу случаи убавината нема врска исклучиво со физичкиот изглед, но и со таа внатрешна убавина Астролозите тврдат дека на ѕвездите особено им се допаѓаат Вагата, Скорпијата и Јарецот, кога станува збор за таа класична физичка убавина. Вага Вагите често се сметаат за убедливо најубавиот знак во Зодијакот, а најчесто […]

Конечно среќата ќе му се насмевне на овој знак од зодијакот

admin22

Го чекаат пари и изобилство Бикот е навистина уникатен знак и со тоа секако се согласуваат сите луѓе кои добро го познаваат. Од него не може да се очекуваат лоши дела, од него може да се очекуваат само благородни и добри дела. Секогаш правел само добри дела и секогаш на […]

СЕ КАРАМ СО СВЕКРА СЕКОЈДЕН: Причината ќе ве остави во ШОК! Не знам како да и докажам дека не е во право?

admin22

Како да излезете од навидум безизлезна ситуација? „Мојата помала сестра се омажи кога беше многу мала. Имаше само 19 години кога реши да се омажи за момче од средно училиште. На крајот на учебната година, парот наместо на матура, отиде на матичар. Бидејќи не можевме да се „разумиме“ со нив, […]