Се вљубив во диџејот на сопствената свадба: По една година неуспешен брак сега сум заедно со него

admin3

Меган Вилис отпатувала во Њујорк за да ги организира деталите за својата венчавка, кога го запознала диџејот Марк Стоун, кој требало да пушта музика на свадбата. Тој веднаш ѝ се допаднал, но не придала значење на сето тоа, бидејќи претстоела свадбата. Една година подоцна, Меган и сопругот веќе имале проблеми […]

(ВИДЕО) СТАРА НОВА ГОДИНА СЕ СЛАВЕШЕ ДО ЗОРИ: ЦЕЦА И АЦА ЛУКАС ПЕЕЈА ЗАЕДНО КАЈ РАЖНАТОВИЌ

admin3

Во домот на пејачката Цеца Ражнатовиќ се славеше Стара Нова година со семејството и најблиските пријатели, а се славеше до раните утрински часови. Таму беа и Анастасија со момчето, другарка ѝ Невена, Вељко и Богдана и сестра ѝ Бојана, а присутен беше и Аца Лукас. Сите биле одлично расположени, насмеани […]

Богоевски: Ниту на Мицкоски, ниту на Чулев им е гајле за безбедноста во државава

admin3

Основата на комуникациската стратегија на ВМРО-ДПМНЕ за мобилизирање на гласачи на овие избори е – „нивната победа е неминовна, а кога со сигурност ќе дојдат на власт, ќе ги избришат сите анти-државни промени кои ги направила расипничката влада на Заев и ќе ги испозатворат сите кои тие ги сметаат за […]

23 вечни совети за среќен брак – од луѓето кои веќе го имаат!

admin3

Кога Дејв и Ешли Вилис се венчале пред 13 години, и двајцата се уште биле млади, заљубени и неуки – особено тој. Во животниот пат сретнале многу луѓе, кои го споделуваат со нив животното искуство, кое им помогнало да го задржат своето семејство во најтешките времиња. За среќа Дејв ги […]

Спасовски: МВР да се грижи за безбедноста

admin3

Институциите да продолжат да функционираат нормално, да ги испорачаат сите услуги кон граѓаните, пред се одржувањето на безбедноста и стабилноста на Република Северна Македонија. Оваа порака ја упати техничкиот премиер Оливер Спасовски до сите институциите, посебно до Министерство за внатрешни работи, кое деновиве донесе неколку одлуки,меѓу кои и за прераспределба […]

Ако сте немирни, имате главоболка, кошмари: Кажете си ја оваа молитва против магии, зли јазици и болести

admin3

Секогаш кога чувствувате немир, кога имате силни главоболки, не спиете добро, имате кошмари, ја губите силата и се чувствувате немоќно: Прочитајте ја оваа молитва против магии, зли јазици и болести. Господи Исусе Христе, Сине Божји, со крстот поразувајќи ја древната змија и со врските на мракот во тартарот врзувајќи ја, […]

Февруари нестабилен за нив: 3 хороскопски знаци кои ќе бидат со празни џебови

admin3

Астролозите предвидуваат многу случувања и настани за сите хороскопски знаци во текот на 2020-та година, а еве кои 3 хороскопски знаци ќе се соочат со нестабилност на финансиското поле. 1. Рак Иако Раковите редовно добиваат подароци од судбината, така ќе биде и оваа година. Ќе имаат можност за напредување на […]

ГО СЛАВИМЕ СВЕТИ ВАСИЛИЈ: Ако го правите ова денес, ќе ве следи малер цела година

admin3

Денеска православните верници го слават споменот на Свети Василиј Велики, а воедно и го празнуваат почетокот на новата година по Јулијанскиот календар. Свети Василиј Велики бил најславниот владика во градот Кесарија Кападокиска. Роден е во Неокесарија во 330 година од побожни родители. Во 345 година заминал на школување во Кесарија […]

ДОЗНАЈТЕ: Во што ужива секој хороскопски знак после секс?

admin22

Во ѕвездите се запишани многу работи, вклучувајќи ги и сексуалните желби. Веројатно веќе знаете во што ужива секој знак за време на сексот, но дали сте се запрашале што сакаат да прават хороскопските знаци после водењето љубов? Некои сакаат да разговараат, некои да се бакнуваат, а некои пак само сакаат […]

(ВИДЕО) ПРЕТЕПАН МИЛЕ КИТИЌ: Додека настапувал во еден локал

admin22

Српскиот фолк пејач Миле Китиќ бил претепан за време на настап. Како што се гледа во видеото, едно помладо лице му приоѓа за време на неговиот настап во угостителски објект. На почеток се чини дека сака да нарача песна, но потоа следи шок. Популарниот пејач добива удар и завршува на […]