Сè што ќе посакате ќе ви се оствари: Вечерва замислете си желба

admin22

Вечерва, на ноќта на Свети Василиј Велики, ја поздравуваме Старата нова година. Имајте богата трпеза, облечете нова облека за да добиете благосостојба, среќа во вашиот дом. Лош знак е ако ставите малку храна или некое расипано јадење вечерва на маса. Вечерва треба да бидете дарежливи и љубезни за да ги […]

ПОВТОРНО СЕ ЈАВИ ГРУЕВСКИ: Фијат Цановски требаше да биде веќе во затвор

admin22

Поранешниот премиер Никола Груевски на „Фејсбук“ му врати на Фијат Цаноски, кој денеска по рочиштето за ТНТ рече дека ова се е оркестрирано од Будимпешта, откако е одлучено предметот да се врати од почеток. Груевски напиша дека ако Македонија била правна држава, Цаноски требало да биде во затвор најмалку една […]

Каракамишева го нарече Јани Макрадули ,,Али Експрес” министер

admin22

Статус на Тања Каракамишева: “Aли Експрес” министерот ги обвинува сензорите?! Биле од “Али Експрес”¿?¿ Абе државата ни стана “Али” тој за сензорите се фати! Демек фејкале загаденост. Како онаа старата “не гледај што (не)правам (не верувај во носот кога дише отрови), слушај го “Али” што збори”.

Борко распали на Фејсбук: Глувци, дојдоа вашите пет минути – плукајте!

admin22

Македонскиот голман Борко Ристовски беше мета на жестоки критики на јавноста по поразот од Чешка (25-27) во второто коло на ракометното Европско првенство (ЕП). Сепак, Ристовски не сакаше да молчи и се огласи на социјалните мрежи, по што имаше што да им каже на критичарите. „Морам да признаат дека не […]

Шилегов му искоментира на фотографија на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ: Полека малку, се утепавте од лажење

admin22

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, на својот Фејсбук профил објави фотографија со која упатува критика до Град Скопје поради лошо направена патека, на која градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов возврати дека фотографијата е од пред тој да стане градоначалник. Целата преписка во продолжение:

Се договорија Чулев и Петровска: Повлекување само на нужно неопходните возила за кабинетот и министерот

admin22

Повлекување само на возилата кои се нужно неопходни за кабинетот и министерот, без притоа да се наруши секојдневното работење на службениците договориле на денешната средба техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев и дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска. Во МВР денеска работна средба најпрво одржале Чулев и Петровска, […]

ВИДЕО: Српскиот пејач Миле Китиќ претепан на настап во Швајцарија

admin22

Српскиот пејач Миле Китиќ претепан на настап. Според објавената снимка, момче му се доблишува на Китиќ за време на нсатап во еден угостителски објект. Во почетокт се чини дека сака да нарача песна, меѓутоа набрзо пејачот завршува на подот, и почнуваат да го напаѓаат неколку момчиња. За среќа брзо реагира […]

МАКРАДУЛИ ВЕЛИ НЕ Е ЗАГАДЕНО: Сензорите од „али експрес“ создаваат само паника

admin22

Заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули, го отфрла тврдењето дека Скопје редовно се наоѓа меѓу петте најзагадени градови во светот. Според него, мерењата од државниот мониторинг центар покажуваат дека во октомври, ноември и декември 2019 година, споредено со петте изминати години, имаме драстично помало загадување на воздухот. Тој ги […]

Хаос во вилата кај Пендаровски: Чулев му го врати обезбедувањето од Иванов

admin22

По укинувањето на наредбите од страна на техничкиот министер Наќе Чулев, утрово во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски на работа се вратило обезбедувањето на Ѓорге Иванов, кое беше прераспределено во други одделенија на МВР. Тие се појавиле на работа со објаснување дека решенијата за нивна прераспределба се укинати и дека […]

Шекеринска: На екскурзија во седмо одделение пaднaв во Плитвичките езера. „За жaл на некои, се спacив“

admin22

Најкул аспект во работата на Радмила Шекеринска е што „секој ден мораш да носиш одлуки“. Истовремено, тоа е и нajтешкото во нејзината работа, вели министерката за одбрана во новото издание на „30 прашања со…“, серијалот во кој фyнкционepите од СДСМ одговараат на прашања од пoлитичкa, ама и непoлитичкa природа. Прашана […]