(ФОТО) Жешки пози: Љупка Митрова позира во бикини далеку од Дубаи

admin3

Струмичанката Љупка Митрова која е многу позната на Инстаграм моментално ужива во Дубаи. Од таму преку социјалните мрежи таа споделува фотографии на кои го покажа згодното и витко тело уште еднаш. Македонската модна блогерка секогаш се труди да се облекува по последните модни трендови. Таа е мајка ва две ќерки, […]

Уште едно предупредувања за она што се почесто се прави: Казна и до 5000 евра

admin22

Надлежните апелираат до граѓаните од малешевскиот регион да не ги палат стрништата и сувата трева, бидејќи често пати тоа предизвикува пожар на отворен простор. Апелот доаѓа откако во атарот на неколку села во пехчевско се забалежани ваквите појави, а најголем дел од нив во близина на куќите во селските средини. […]

КАКОВ ДАР ОД БОГА: Станала мајка на 16 години, а баба на 32

admin22

Филипа Наирн, Ирска, имала 16 години кога ја родила ќерка си, Стефани. Шеснаесет години подоцна, на 32-годишна возраст, станала баба. Таа денес има 38 години, а луѓето сè уште не веруваат дека е баба на две внучиња. Нејзината ќерка Стефани го родила синот Кајден пред шест години и ќерката Лејла […]

Сопругата му го гаси ви-фито кога ќе се задржи в тоалет-причината е шокантна

admin3

Приказна споделена на интернет-страницата за дружење Редит, стана вистински хит на интернет. Имено, една неодамна омажена жена објасни дека секојпат кога нејзиниот сопруг ќе влезе в тоалет, таа му ја гаси ви-фи врската, оти премногу време минувал внатре. Она што ја направи објавата вирална, е образложението на младата невеста. Причината […]

ТАТКОТО НА МАРИЈА ПРОГОВОРИ: На страшен начин ја изгуби невиноста

admin22

Поранешниот сопруг на Верица Шерифовиќ и татко на пејачката Марија Шерифовиќ, Рајко е огорчен на ќерката и некогашната сопруга. Тој тврди дека Верица со лажен сведок го пикнала во затвор, а најтешко му паѓа што Марија ја поддржува мајка си, додека воопшто не помислува не него. Марија за се што […]

Ако животот на жените им е полн со неволји денеска да се помолат на Света Меланија- еве што ќе им се случи

admin22

Македонската православна црква денот го посвети на споменот на Преподобна Меланија Римјанка, Блажениот Теофилакт архиепископ Охридски,Преподобниот маченик Зотик Сиропитател (хранител на сиромашните). Родена е во Рим од благочестиви и многу имотни родители. Родителите ја присилија да стапи во брак со некој угледен млад човек Апинијан. Кога го роди второто дете […]

ДАЛИ НЕШТО СЕ КРИЕ: Исчезна возачот од сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ

admin22

Српскиот пејач Шабан Шаулиќ го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случи во февруари минатата година додека со квалијатуристот Мирсад Кериќ (43) се враќале од настап. Во нивниот автомобил удри Турчинот Алсин Левент (36), кој според најновите информации исчезнал од градот каде живеел. За сообраќајната несреќа се уште не […]

Откачената тетка на Суреја од „Истанбулската невеста“: Актерката проговори како е да бидеш самохрана мајка

admin22

Гледачите на турската серија „Истанбулската невеста“ ја познаваат како тетката на Суреја, а еве што вели за својот живот турската актера Неслихан Јелдан. Преку ноќ, таа стана најпознатата тетка на целиот Балкан, и пошироко, „тејзош“, како што нагалено на турски ја нарекува нејзината внука. Актерката Неслихан Јелдан (49), која е […]

БЛОКИРАНО СКОПЈЕ: Протестираат пазарџиите – каде е блокирано

admin22

Сообраќајот на дел од булеварот „Кирил и Методиј“ во центарот на Скопје е блокиран од изутрина, на потегот кај дирекцијата на Макптерол, поради протест на пазарџиите од Зелен пазар кои бараат намалување на цените за паркинг на Општина Центар. Полицијата ги пренасочува возилата од пред крстосницата кај катната гаража „26 […]

Неделен хороскоп за 13-19 јануари – Најтешка за Близнаците и Јарецот

admin22

Овен Оваа недела побрзајте да ги завршите планираните активности. Сигурно, ако ја одложите работата, запомнете дека подоцна ќе биде потешко. Одржувајте смиреност во вторник, но немојте да бидете премногу ладнокрвни, како и да размислувајте критички. Вашата издржливост и самодоверба ќе ви овозможат да ги избегнете конфликтните ситуации. Во четврток ќе […]